Godzina Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w organizowaniu i przebiegu uroczystości Trzech Króli, a zwłaszcza Orszaku. Dziękujemy pani kierownik Wiejskiego Ośrodka Kultury, Anecie Wolańskiej za przygotowanie i koordynowanie przebiegu Orszaku. Dziękujemy poszczególnym grupom parafialnym, które złożyły hołd Jezusowi przy naszej Szopce. Dziękujemy dzieciom i ich rodzicom, które tak pięknie wyglądały w królewskich koronach. Niech Chrystus, który objawił się światu błogosławi również naszym rodzinom! Dziękujemy również s. Marii i dzieciom, które przygotowały i przedstawiły jasełka.

W najbliższym tygodniu kontynuujemy wizyty kolędowe. Do środy kolęda według planu.

W czwartek od godz. 14.30 – Osiedla: Kotelnica, Księżaki, Ligasy i Gąszcze

W piątek od godz. 14.30 Osiedle Ziemianki i Królowo

W sobotę od godz. 8.30 – druga część Osiedla Kłodne.

W niedzielę od godz. 13.00 Osiedla Potok i Mostki.

W kolejny poniedziałek (16.01) kolęda od godz. 14.30 na Osiedlach Glinik i Brodki.

Jeśli ktoś nie mógł przyjąć kolędy za jakiegokolwiek powodu, a chciałby zaprosić kapłana z błogosławieństwem, bardzo prosimy o zgłoszenie tego w najbliższych dniach w zakrystii. W tych rodzinach kolęda odbędzie się w piątek od godz. 16.00.

We wtorek zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 w starym kościele, podczas której szczególnie będziemy modlić się przez wstawiennictwo św. Mikołaja w intencji zakochanych, narzeczonych, o dobrego męża i dobrą żonę. Na zakończenie błogosławieństwo relikwiami naszego Świętego.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Prosimy o pisanie próśb i podziękowań.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w Nowy Rok i Trzech Króli. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Włoch w dniach 12-21 maja 2023. Podczas pielgrzymki odwiedzimy m.in. Padwę i Loreto, miejsce cudu eucharystycznego w Lanciano, klasztor o. Pio, klasztor św. Michała Archanioła. Centrum pielgrzymki stanowi sanktuarium św. Mikołaja w Bari, gdzie na grobie Świętego odprawimy Mszę świętą. Z kolei przed nami Neapol i Pompeje, Msza święta na grobie św. Jana Pawła II i Castel Gandolfo. Odwiedzimy również piękne groty św. Benedykta w Subiaco, a także św. Ritę w Casci. Na ostatek odkładamy perłę, którą stanowi Florencja. Serdecznie zapraszamy! Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii lub kancelarii parafialnej wraz z wpłatą zaliczki w wysokości 850zł. Całkowity koszt pielgrzymki to 3.350zł+240€. Zapisy do końca stycznia! Szczegółowy program pielgrzymki zamieszczony jest na naszej stronie internetowej i na plakacie. Można również zabrać sobie wydrukowany program przy wyjściu z kościoła.