Ostatni dzień poprzedniego roku pożegnał nas bardzo smutną wiadomością o śmierci papieża Benedykta XVI. Nie ustawajmy w modlitwie polecając Bożemu miłosierdziu śp. Papieża.

W ubiegłym roku w naszym kościele zostało ochrzczonych 41 dzieci (25 dziewczynek, 16 chłopców). Sakrament małżeństwa zawarło 18 par. Do wieczności odeszło 35 osób ( 19 kobiet, 17 mężczyzn). Za wszelkie udzielone nam łaski niech będzie Bóg uwielbiony!

W pierwszy dzień nowego roku Kościół kieruje nasze oczy na postać Świętej Bożej Rodzicielki – Maryi. Modlimy się, by Maryja była naszą pomocą i przewodniczką, opiekunką i orędowniczką każdego dnia roku 2023. Prosimy również przez Jej wstawiennictwo o pokój na całym świecie, a zwłaszcza o ustanie wojny na Ukrainie.

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

We wtorek serdecznie zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 w starym kościele, podczas której przez wstawiennictwo św. Mikołaja będzie prosić Boga w intencji chorych, biednych, samotnych oraz wszystkich, którzy spieszą im z pomocą. Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

W środę dyżur Caritas w godz. 18.30-19.00.

W środę spotkanie grupy dorosłych o godz. 19.00.

W czwartek zapraszamy na adorację w intencji świętych powołań do kapłaństwa i zakonu z naszej parafii. Szczególnie będziemy się modlić za dk. Stanisława Michałczaka i br. Artura Topolskiego – o wytrwanie w powołaniu.

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Starajmy się, jak trzej królowie zawsze i całym życiem oddawać cześć Chrystusowi. Chciejmy przyjąć Jezusa do naszych serc i do naszych domów. Zewnętrznym znakiem tego przyjęcia niech będą wypisane na drzwiach domu poświęconą kredą znaki: K+M+B 2023.

Przed Mszą świętą o godz. 11.00 serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w orszaku Trzech Króli, który wyruszy o godz. 10.20 z Wiejskiego Ośrodka Kultury. Orszak w kościele złoży hołd Nowonarodzonemu w Szopce, a poszczególne grupy na Jego cześć odśpiewają kolędę. Zachęcamy również dzieci, by się przebrały w królewskie stroje, a wszystkich zachęcamy do przybrania strojów regionalnych. Korony królewskie można będzie otrzymać przed WOK-em i przed kościołem.

Dzień 6 stycznia jest obchodzony jako Diecezjalny Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misyjne cele diecezjalne i ogólnopolskie.

Jest to również patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy poprzez ofiary na kolędę misyjną wspierają dzieci w misyjnych krajach. Dziękujemy również dzieciom, które chodziły z kolędą misyjną.

W tym roku w uroczystość Trzech Króli przypada I piątek stycznia. Ofiarujmy Komunię świętą jako wynagrodzenie Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

Do chorych z Komunią świętą kapłani udadzą się w I piątek lutego.

Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Również w piątek po Mszy świętej o godz. 16.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury dzieci z klasy V ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego pod kierunkiem s. Marii przedstawią „Jasełka u hrabiny”. Serdecznie zapraszamy.

I sobota miesiąca. Zapraszamy na adorację i nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00. Po nabożeństwie Msza święta.

W przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wpisywanie do Księgi Łask próśb i podziękowań.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w całym okresie świątecznym. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

W najbliższym tygodniu kontynuujemy wizyty kolędowe. Ze względu na chorobę ks. Proboszcz rozpocznie wizyty kolędowe od środy. Zatem w poniedziałek kolęda się odbędzie na Osiedlach: Płaśnie, Lachówka, Obłaz, Kąt, Buciorówka. We wtorek kolęda odbędzie się na Osiedlach: Bliszcze i Stachówka. O terminach wizyt kolędowych na drugiej części Osiedla Kłodne oraz na Osiedlach: Kotelnica, Księżaki, Ligasy, Gąszcze i Ziemianki poinformujemy w przyszłą niedzielę. Bardzo przepraszamy za te niespodziewane zmiany.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Katarzynę Bodziarczyk (lat 88) z Osiedla Czeczugi. Zmarłą polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!