Przeżywamy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Dziękujemy za to, że jest Bogiem z nami. Niech te święta skierują nasze myśli ku Bogu i sprawią, że i w naszym sercu narodzi się i będzie żył sam Bóg. Msze święte dzisiaj o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się posłanie kolędników misyjnych, którzy właśnie dzisiaj, w Boże Narodzenie, odwiedzą nasze domy zwiastując Dobrą Nowinę i zbierając ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie naszej świątyni na dzisiejszą uroczystość. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali szopkę na czele z siostrą Irminą i panem Kazimierzem Kurnytą. Dziękujemy młodzieży, która pomagała przy dekoracji szopki i kościoła. Serdecznie dziękujemy Związkowi Podhalan i chórowi parafialnemu na czele z siostrą Lorettą za śpiew podczas Pasterki. Dziękujemy również Liturgicznej Służbie Ołtarza – ministrantom i lektorom. Niech dla wszystkich nagrodą będzie radość z przyjścia Zbawiciela do każdego z nas.

Jutro święto św. Szczepana, tzw. drugi dzień Świąt. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.

Poświęcenie owsa na sumie.

We wtorek święto św. Jana Apostoła. Poświęcenie wina, które przynosimy ze sobą, będzie na Mszy świętej rano i wieczorem.

W piątek przeżywać będziemy święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Serdecznie zapraszamy małżonków z dziećmi na Mszę świętą rano lub wieczorem. Na zakończenie Mszy świętej będzie błogosławieństwo rodzin relikwiami św. Mikołaja. Szczególnie zapraszamy małżeństwa przeżywające swoje jubileusze.

Ze względu na to święto we wtorek nie będzie Mszy świętej z modlitwą do św. Mikołaja w intencji rodzin. Wszystkie rodziny zapraszamy na piątek.

W sobotę ostatni dzień roku 2022. Msze święte z nabożeństwem dziękczynnym o godz. 8.00 i 16.00.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00.

We wtorek rozpoczynamy wizytę duszpasterską, zwaną kolędą. Prosimy o zapoznanie się z programem kolędy na drukowanych kartkach lub na stronie internetowej parafii.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, a dla dzieci Promyczek i Mały Gość Niedzielny.

W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Adamczyk (lat 91) z Osiedla Łapiakówka i śp. Kazimierza Popardę (lat 64) z Osiedla Kłodne. Zmarłych polećmy Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!