Rozpoczynamy ostatni tydzień przed uroczystością Bożego Narodzenia. Zapraszamy codziennie rano na Msze święte roratnie o godz. 6.45. Pół godziny przed roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP i modlimy się Nowenną do Dzieciątka Jezus.

We wtorek o godz. 18.00 Msza święta w starym kościele, po której będziemy się modlić za wstawiennictwem św. Mikołaja w intencji wszystkich narzeczonych. Będziemy również modlić się za tych, którzy poszukują swojej „drugiej połówki”, a więc prosić będziemy o dobrego męża i dobrą żoną. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza młodych ludzi do wspólnej modlitwy. Na zakończenie indywidualne błogosławieństwo relikwiami naszego świętego Patrona.

W środę o godz. 19.00 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie grupy dorosłych. Jeśli jeszcze ktoś chciałby dołączyć – serdecznie zapraszamy!

Spowiedź przed świętami będzie w naszym kościele w czwartek w godzinach: 10.00-12.00; 14.30-16.00 i 16.30-18.00.

Przygotowując się do spowiedzi pamiętajmy o konieczności wypełnienia wszystkich warunków dobrej spowiedzi. Najpierw przypominamy sobie popełnione grzechy, czyli robimy rachunek sumienia korzystając z pomocy np. książeczki. Po rachunku sumienia czynimy akt żalu za grzechy i postanawiamy poprawę. Dopiero po wypełnieniu tych warunków możemy przystąpić do konfesjonału i rozpocząć spowiedź. Po spowiedzi wypełniamy piąty warunek: zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźnim. Szczególnie w kontekście świąt Bożego Narodzenia chciejmy pamiętać o zadośćuczynieniu bliźnim za wszelkie zło, które im uczyniliśmy. Chciejmy pogodzić się, przeprosić, oddać skradzione rzeczy lub wynagrodzić finansowo, by w zgodzie i miłości przyjąć do serca Pana Jezusa.

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w piątek od godz. 8.30.

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza święta roratnia o godz. 6.45. W sobotę nie będzie wieczornej Mszy świętej. Podczas Mszy świętej roratniej zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Zachęcamy, by przeżyć dzień Wigilii zgodnie z naszą tradycją: zachować post przez cały dzień, wieczorem zasiąść do stołu rodzinnego. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia, ale nie zapomnijmy o wspólnej, rodzinnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Zachęcamy, by do wieczerzy wigilijnej nie podawać żadnego alkoholu! Zachęcamy, by w ogóle Święta przeżyć w klimacie trzeźwości. Radość z przyjścia Boga na świat nie powinna zostać przysłonięta grzechem pijaństwa.

Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą pasterską o godz. 24.00.

Od 23.30 przed kościołem górale ze Związku Podhalan z kapelą będą śpiewać kolędy. Zapraszamy do włączenia się w ten śpiew. Wszystkich prosimy o przyjście w strojach regionalnych zarówno na Pasterkę, jak i w uroczystość Bożego Narodzenia.

Składka podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W przyszłą niedzielę uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panu Bogu, że zesłał nam swojego Syna, Wcielone Słowo. Dziękujemy za to, że jest Emmanuelem – Bogiem z nami. Niech te święta skierują nasze myśli ku Bogu i sprawią, że i w naszym sercu narodzi się i będzie żył sam Jezus Chrystus. Msze święte w Boże Narodzenie o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się posłanie kolędników misyjnych, którzy właśnie w Boże Narodzenie odwiedzą nasze domy zwiastując Dobrą Nowinę i zbierając ofiary przeznaczone na pomoc dzieciom w krajach misyjnych.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Przy wyjściu z kościoła zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, a dla dzieci Promyczek i Mały Gość Niedzielny. Można również zabrać kartkę z terminami kolędy.