Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia naszego parafialnego odpustu ku czci św. Mikołaja Biskupa. Dziękujemy siostrom zakonnym, za udekorowanie obu kościołów i prowadzenie śpiewu. Chórowi parafialnemu za uświetnienie uroczystości. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza: ministrantom i lektorom. Dziękujemy również paniom przygotowującym odpustowy posiłek na plebanii. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

Obecność relikwii św. Mikołaja niech się stanie dla każdego z nas inspiracją i mobilizacją do życia w łasce uświęcającej i do czynienia dobra. Chcielibyśmy pamiętać o św. Mikołaju nie tylko raz w roku. Dlatego też w każdy wtorek wieczorna Msza święta będzie odprawiana w starym kościele. Za wstawiennictwem naszego świętego Patrona będziemy prosić Pana Boga w różnych naszych intencjach, ale przede wszystkim będziemy się modlić:

  • I wtorek miesiąca – w intencji potrzebujących, biednych, chorych, samotnych oraz w intencji wszystkich, którzy im spieszą z pomocą;
  • II wtorek miesiąca – w intencji narzeczonych oraz tych, którzy szukają swojej „drugiej połówki”, a więc będziemy się modlić o dobrych mężów i o dobre żony;
  • III wtorek miesiąca – w intencji dzieci i rodziców, w intencji całych rodzin;
  • IV wtorek miesiąca – w intencji pokoju i zgody na świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach, w sąsiedztwach.

Serdecznie wszystkich zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem św. Mikołaja Biskupa. Na zakończenie Mszy świętej będzie zawsze indywidualne błogosławieństwo relikwiami św. Mikołaja.

Dzisiaj Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wpisywanie próśb i podziękowań w Księdze Łask przy ołtarzu św. Faustyny.

W ubiegłą niedzielę utworzyła się grupa dorosłych, którzy chcą poszerzać swoją wiarę i wiedzę religijną. Grupa nie ma jeszcze nazwy, ale za to ma wielki zapał. Spotkania tej grupy będą się odbywać w pierwszą i trzecią środę miesiąca o godz. 19.00 w sali na plebanii. Jeśli jeszcze ktoś chciałby dołączyć – serdecznie zapraszamy!

Codziennie rano o godz. 6.45 zapraszamy na roraty. Pół godziny wcześniej śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od piątku rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus, którą będziemy się modlić zaraz po zakończeniu Godzinek, ale jeszcze przed Mszą świętą.

W zakrystii i w domu sióstr można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za pracę sióstr w naszej parafii.

Przy wyjściu z kościoła można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, czy dla dzieci Promyczek dobra, Mały Gość Niedzielny.

W sobotę Ojciec Święty Franciszek obchodził będzie 86 urodziny. W naszych modlitwach pamiętajmy o Papieżu wypraszając mu światło Ducha Świętego na każdy dzień apostolskiej posługi.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę i na Kościół na Wschodzie. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Do udekorowania kościoła na Święta potrzeba czterech choinek: dwie choinki 3-4 metrowe i dwie 2 metrowe. Jeśli ktoś mógłby podarować takie drzewka, prosimy o kontakt z siostrą zakrystianką w najbliższym tygodniu.