Dzisiejszą niedzielą kończymy nasze parafialne rekolekcje. Serdecznie pragniemy podziękować ks. Piotrowi Smole za wygłoszone nauki, które przypomniały nam fundamentalne prawdy naszego życia i naszej wiary. Cieszymy się, że ks. Piotr pozostanie z nami jeszcze do wtorku, kiedy to będziemy obchodzić odpust, a ks. Piotr wygłosi odpustowe kazania.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca i ponowienie postanowień członków Róż Rodziców – dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

Trwa adwent. Serdecznie zapraszamy na Msze roratnie o godz. 6.45. W tym tygodniu roraty będą odprawione w poniedziałek, środę, piątek i sobotę. Zapraszamy dzieci z lampionami i serduszkami z napisanymi dobrymi uczynkami. Również dorosłych zachęcamy do wypełniania dobrych uczynków.

We wtorek obchodzić będziemy odpust ku czci św. Mikołaja Biskupa. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00 będą odprawiane w starym kościele. Uroczystej sumie przewodniczył będzie i kazania odpustowe wygłosi ks. Piotr Smoła. W dniu odpustu do kościoła wniesione zostaną relikwie św. Mikołaja. Jest to tzw. manna, która wydobywa się z kości Świętego. Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie można oddać cześć relikwiom poprzez ukłon.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 w szeregi Dziewczęcej Służby Maryjnej zostaną przyjęte nowe dziewczynki. Na Mszę świętą o godz. 18.00 zapraszamy również dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej z klas III wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej.

W czwartek zapraszamy na Godzinę Łaski od 12.00-13.00. Ten czas modlitwy związany jest z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari. Właśnie 8 grudnia 1947 roku Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.

Znajdźmy więc czas dla Maryi prosząc o łaski dla całego świata.

W sobotę imieniny obchodzić będzie nasza organistka – s. Loretta. Już dzisiaj składamy Siostrze najserdeczniejsze życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej i świętych Patronów.

W przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy i prosimy o wpisywanie próśb i podziękowań w Księdze Łask przy ołtarzu św. Faustyny.

Dzisiaj na plebanii miało się odbyć spotkanie Parafian, którzy chcieliby pogłębiać swoją religijność, pobożność i wiedzę o Panu Bogu i Kościele. Nikt jednak się nie spodziewał, że o tej właśnie godzinie reprezentacja Polski będzie grała o wejście do ćwierćfinału Mistrzostw Świata. Wszyscy mieliśmy nadzieję, że ten mecz będzie rozgrywany w sobotę (po zajęciu I miejsca w grupie). Z tej właśnie przyczyny wielu Parafian prosiło o przesunięcie godziny spotkanie. Serdecznie więc zapraszam wszystkich po meczu – na godzinę 19.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na składkę w ubiegłą niedzielę i w I piątek na misje.  Dzisiaj można złożyć ofiarę do puszki na pomoc Kościołowi na wschodzie. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

W zakrystii i w domu sióstr można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za pracę sióstr w naszej parafii.

Również w zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Barbarę Ligas (lat 51) z Osiedla Kłodne. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!