Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy liturgiczny czas Adwentu. Czekamy i przygotowujemy się na przyjście Pana Jezusa w Bożym Narodzeniu i na końcu czasów. Msze święte roratnie odprawiane będą w dni powszednie o godz. 6.45. Pół godziny przed roratami śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Serdecznie zapraszamy na roraty dzieci. Prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka, na których będą wypisane dobre uczynki, które wykonały danego dnia.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W modlitwie prośmy Boga o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków pochodzących z naszej parafii.

W piątek rozpoczną się w naszej Parafii rekolekcje, które poprowadzi ks. Piotr Smoła, pełniący funkcję zastępcy dyrektora Domu dla Księży Emerytów „św. Józefa” w Tarnowie. Rekolekcje trwać będą od piątku do niedzieli. Msze święte z naukami rekolekcyjnymi będą w piątek i sobotę o godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00. W niedzielę – według porządku niedzielnego. Serdecznie wszystkich zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w tych ważnych ćwiczeniach duchowych.

Jak słyszeliśmy w kazaniu, podczas odpustu 6 grudnia zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła relikwie św. Mikołaja. Do tej uroczystej chwili chcemy się przygotować poprzez nowennę, którą będziemy odmawiać już od dzisiaj: w niedziele po każdej Mszy świętej, a w dni powszednie o godz. 17.45. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

I piątek miesiąca. Jest to dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Chciejmy w tej intencji przyjąć Komunię świętą. Jest to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

– codziennie spowiadamy rano od godz. 6.15

– środa od godz. 17.00                – klasy IV, V i VI

– czwartek od godz. 17.00          – klasy VII, VIII

– piątek od godz. 17.00               – dorośli

Do chorych kapłani udadzą się w piątek: ks. Roman od godz. 8.00, ks. Proboszcz od godz. 10.00.

W sobotę na godz. 10.30 zapraszamy dzieci, które chciałyby wziąć udział w kolędzie misyjnej. Spotkanie odbędzie się w sali na plebanii.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00.

W sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w grudniu i styczniu.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca. Podczas zmiany odnowią swoje postanowienia członkowie Róż Rodziców – serdecznie wszystkich zapraszamy.

W przyszłą niedzielę (4 grudnia) o godz. 17.00 w sali na plebanii odbędzie się spotkanie Parafian, którzy chcieliby zaangażować się w jakikolwiek sposób w działalność Parafii, a także chcieliby pogłębić swoją religijność, pobożność, czy wiedzę o Panu Bogu i Kościele. Chcielibyśmy, by powstała grupa dorosłych, którzy wspólnie będą się modlić, ale również i podejmować działania apostolskie. Dla wszystkich jest miejsce – więc zapraszamy!

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę. Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Siostry albertynki kierują do nas słowo: Z całego serca dziękujemy wszystkim mieszkańcom Tylmanowej za dary materialne i ofiary pieniężne. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie. Pragniemy też poinformować, że opłatki będzie można nabyć w zakrystii od przyszłej niedzieli.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy urodzonego w Tylmanowej śp. Jana Jachymiaka (lat 92). Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!