W dzisiejszą uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata obchodzimy patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Z tej okazji obejmujemy ich naszą modlitwą wypraszając wszelkie potrzebne łaski w dążeniu do świętości. Podczas Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy dzisiaj modlić się za członków Chóru Parafialnego „Misericordia” z okazji przypadającego we wtorek wspomnienia św. Cecylii.

Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny za odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi, co uczynimy na zakończenie Mszy świętej.

W każdą środę po wieczornej Mszy świętej do godz. 19.00 w sali na plebanii (wejście od strony parkingu) czynny jest parafialny Oddział Caritas. Zapraszamy potrzebujących jakiejkolwiek pomocy, również wsparcia materialnego. Prosimy również drogich Parafian o zwrócenie uwagi na swoim bliźnich, którzy być może potrzebują pomocy, ale sami, z różnych przyczyn, nie mogą przyjść do Caritasu.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się liturgiczny okres Adwentu. Jest to czas przygotowania duchowego do świąt Bożego Narodzenia. Już teraz pomyślmy nad odpowiednimi postanowieniami na czas Adwentu. Niech te postanowienia mają nie tylko wyeliminowanie z życia jakiejś wady, już nie mówiąc o grzechu, ale również starajmy się wypracować jakieś cnoty, czyli łatwość w czynieniu dobra.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na składkę i na Kościół w potrzebie.  Niech Bóg wynagrodzi wszystkich dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej. Obecność obowiązkowa!