W naszej parafii gościmy dzisiaj, pochodzącego z Tarnowa, ks. Łukasza Niemca. Ks. Łukasz od wielu lat pracuje w Kazachstanie. Serdecznie dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można będzie złożyć ofiarę na dzieła misyjne prowadzone przez ks. Łukasza.

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Oktawa uroczystości Wszystkich Świętych trwa jeszcze do wtorku. W tych dnia można zyskać i ofiarować za zmarłych odpust zupełny. Chciejmy wykorzystać tę okazję do okazania chrześcijańskiej miłości wobec naszych bliskich zmarłych, a także troski o ich zbawienie .

Do wtorku o godz. 17.15 modlimy się na różańcu za zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych.

W czwartek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji uczniów, nauczycieli i pracowników Szkoły Podstawowej im. Mjr. H. Sucharskiego w Tylmanowej z okazji Święta Szkoły.

W piątek obchodzić będziemy święto Niepodległości Polski. Jest to okazja, by modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Mszę świętą za Ojczyznę o godz. 18.00, po której młodzież pod kierunkiem ks. Romana przedstawi Zaduszki Narodowe.

Święto Niepodległości przypada w tym roku w piątek, który zgodnie z prawem obowiązującym w Kościele posiada charakter pokutny. Biskup Tarnowski udziela na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, zachęcając jednocześnie do zastąpienia wstrzemięźliwości modlitwą w intencji pokoju na świecie. Dyspensa obowiązuje na terenie Diecezji Tarnowskiej.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań w Księdze Intencji przy ołtarzu św. S. Faustyny.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w uroczystość Wszystkich Świętych. Dziękujemy za ofiary na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.  W szczególny sposób pragniemy podziękować za wsparcie rodziny Krzysztofa i Bożeny z Krośnicy. W naszej parafii złożono prawie 34.300 zł.

Zbiórka elektroodpadów odbędzie się we wtorek (8.11) w godz. 7.00-12.00 przy Szkole Podstawowej im. Mjr. Henryka Sucharskiego w Tylmanowej.

W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Maria Zabrzeska (lat 91) z Osiedla Rzeka. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!