Jutro ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez październik z gorliwością modlili się na różańcu. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzali swoje dzieci na nabożeństwa różańcowe. Prosimy, by nie zaprzestawać modlitwy różańcowej. Niech ona łączy nas z Bogiem przez wstawiennictwo Matki Bożej, Królowej Różańca świętego.

We wtorek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy dziękować Bogu za wszystkich świętych ludzi, których Kościół stawia nam za wzór postępowania. Będziemy również modlić się za naszych bliskich zmarłych. Msze święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 14.00. Po Mszy świętej o godz. 14.00 odśpiewamy Nieszpory za zmarłych i wyruszymy na cmentarz w procesji różańcowej.

Przy wejściu na cmentarz w uroczystość Wszystkich Świętych będzie można złożyć ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

Od uroczystości Wszystkich Świętych przez osiem kolejnych dni (tzw. Oktawę) można zyskać i ofiarować za zmarłych odpust zupełny. Jest to dla zmarłych nieoceniona pomoc. Dlatego nie powinniśmy zaniedbać możliwości zyskiwania odpustów.

Warunki zyskania odpustu są następujące:

– stan łaski uświęcającej

– przyjęcie Komunii świętej

– wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego

– nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

W środę obchodzić będziemy wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele odprawione będą o godz. 7.00, 9.00, 16.00 i 18.00.

W oktawie, a więc do 8 listopada, będziemy modlić się na różańcu za zmarłych poleconych w wypominkach listopadowych o godz. 17.15. Po różańcu i wypominkach będzie odprawiona Msza święta.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Osiedli Potok, Miazgi i Padół za uprzątnięcie z cmentarza liści i plastikowych śmieci.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. W modlitwie prośmy Boga o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków pochodzących z naszej parafii.

I piątek miesiąca. Jest to dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Chciejmy w tej intencji przyjąć Komunię świętą. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 18.00. Jest to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

– codziennie spowiadamy rano od godz. 6.15

– środa od godz. 17.00                – klasy IV, V i VI

– czwartek od godz. 17.00          – klasy VII, VIII

– piątek od godz. 17.00               – dorośli

Do chorych kapłani udadzą się w piątek rano.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec za zmarłych i nabożeństwo I-sobotnie o godz. 17.00. Po nich będzie odprawiona Msza święta.

W sobotę po Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w listopadzie.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę gościć będziemy ks. Łukasza Niemca pracującego od wielu lat w Kazachstanie. Ks. Łukasz będzie głosił kazania. Przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na jego pracę misyjną.

W zeszłą niedzielę odbyły się wybory do Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej. Chcielibyśmy serdecznie podziękować najpierw za zgłoszenie wielu kandydatów, a także za liczne głosy, których w sumie było ponad 300. Świadczy to o tym, że zależy nam na wyborze ludzi, którzy wykażą się inicjatywą i zaangażowaniem na rzecz Parafii. W skład Rady Parafialnej i Rady Ekonomicznej weszły osoby, które uzyskały przynajmniej 10 głosów. A są to:

Rada Parafialna:

 1. Lucyna Kozub
 2. Stanisław Ligas
 3. Stanisław Gabryś
 4. Zofia Piszczek
 5. Agata Pyrdoł
 6. Antoni Adamczyk
 7. Anna Podgórska
 8. Danuta Mirowska-Adamczyk

Rada Ekonomiczna:

 1. Agata Pyrdoł
 2. Jan Jurek
 3. Stanisław Hebda
 4. Małgorzata Kozielec

Wszystkim nowym Radnym serdecznie gratulujemy. W skład Rady Parafialnej z urzędu wchodzą jeszcze: ks. Proboszcz, ks. Wikariusz i Siostra Przełożona. Nowowybranych członków obu Rad serdecznie zapraszamy na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w środę (2.11) po Mszy świętej o godz. 18.00 w sali na plebanii.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że jeśli ktoś potrzebuje osoby, która będzie spełniała rolę asystenta osoby niepełnosprawnej lub tzw. opieki wytchnieniowej w roku 2023, trzeba zgłosić się do GOPS w Ochotnicy Dolnej.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć pyszne ciasta i tym samym wspomóc rodzinę Krzysztofa i Bożeny z Krośnicy, których dom spalił się trzy tygodnie temu.

Parafia w Szczawnicy organizuje pielgrzymkę na Węgry obejmującą miejsca związane ze św. Kingą, patronką flisaków, oraz sługą Bożym Janosem Esterhazym. Wyjazd w dniach od 18 do 20 listopada. Koszt 830 zł ( 100 euro zaliczki i 350 zł) przy minimum 45 uczestnikach. Zaliczka będzie zbierana po zamknięciu listy w przyszłą niedzielę. Szczegółowy program i dodatkowe informacje są na plakatach.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Franciszek Noworolnik (lat 79) z Osiedla Michałki. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!