Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele są odprawiane w dni powszednie o godz. 17.15, po nim Msza święta. Dzisiaj różaniec odmówimy w ramach Godziny Miłosierdzia o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Dziękujemy wszystkim, którzy zgłosili już kandydatury do Rady Parafialnej i Ekonomicznej. Jeszcze do soboty można zgłosić kandydatów w kancelarii parafialnej. W przyszłą niedzielę podamy listę kandydatów, spośród których 23 października wybierzemy Radę Duszpasterską i Ekonomiczną.

Zachęcamy małżonków do zapisania się do Domowego Kościoła, o którym słyszeliśmy w ubiegłym tygodniu. Już dwa małżeństwa się zapisały. Czekamy na kolejne!

Członków Żywego Różańca zachęcamy do wzięcia udziału w Diecezjalnym Spotkaniu Róż Żywego Różańca w Muszynie, które odbędzie się w sobotę 22 października. Można się zapisać w zakrystii.

W czwartek zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie, któremu przewodniczyć będzie nasz rodak, ks. Robert Duda, aktualnie pracujący w Limanowej. Nabożeństwo rozpocznie się Mszą świętą o godz. 18.00, po której wyruszymy z procesją różańcową wokół kościoła. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy członków Róż: 24 Róża Misyjna Anny Gabryś, Róża Rodziców św. Moniki, 1 Róża Matek Krystyny Ziemianek i 2 Róża Matek Marii Biały. Zelatorów prosimy o odmawianie poszczególnych dziesiątków.

W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji nauczycieli i wychowawców pracujących w naszych szkołach. Z okazji Dnia Edukacji Narodowej modlimy się o wszelkie potrzebne łaski, zwłaszcza dary Ducha Świętego na każdy dzień tej trudnej i odpowiedzialnej pracy.

Grupa młodzieżowa wraz z chórem parafialnym „Misericordia” zapraszają na Dzień Papieski w sobotę (15.10) po wieczornej Mszy świętej. Poprzez śpiew i recytacje wierszy uczcimy naszego wielkiego Rodaka – św. Jana Pawła II.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Serdecznie prosimy o zadbanie o groby swoich bliskich. Zwracamy się z prośbą, aby odpowiednio segregować śmieci na cmentarzu. Prosimy wszystkie plastiki i szkło: wkłady do zniczy, znicze, sztuczne kwiaty – wrzucać do kontenera. Natomiast liście, trawę i naturalne kwiaty wrzucać na miejsce do tego wyznaczone. Bardzo prosimy, aby nie mieszać plastików z trawą.

Przed uroczystością Wszystkich Świętych grupa młodzieżowa będzie rozprowadzała znicze i wkłady do zniczy. Znicze będzie można nabyć przy wyjściu z kościoła, a w samą uroczystość na cmentarzu. Wszelkie ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność grupy (np. wyjazd podczas ferii).

Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki, które prosimy składać w kancelarii parafialnej.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiaj na inwestycje.

Chcemy zawsze pamiętać o Siostrach Albertynkach, które w naszej parafii wykonują różne funkcje: katechetki w szkole, zakrystianki, organistki, prowadzą scholę, chór, świetlicę dla dzieci. Wiele dobra otrzymujemy poprzez ich ręce. Bądźmy im za to wdzięczni! Jak co roku, prosimy by w osiedlach zorganizować zbiórkę z tego, co Bóg w swojej hojności nam dał.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Niedziela, Misje dzisiaj. Przy wyjściu z kościoła jest wydanie specjalne Gościa Niedzielnego poświęcone św. Siostrze Faustynie w cenie 12 zł.