Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00. Zachęcamy do wpisywania próśb i podziękowań w Księdze Miłosierdzia.

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie członków Rady Parafialnej, Ekonomicznej, Zespołu Synodalnego, Akcji Katolickiej i Caritas.

We wtorek (13 września) serdecznie zapraszamy na Mszę świętą i procesję fatimską o godz. 18.00. Modlitwie przewodniczył będzie, pochodzący z naszej parafii, ks. Krzysztof Konopka, michalita pracujący w sanktuarium św. Michała Archanioła w Miejscu Piastowym. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej zapraszamy członków Róż: Róża Marii Noworolnik (Gabrysie), Róża misyjna i kapłańska – Anny Michałczak, Róża Rodziców św. Rity i Róża Rodziców św. Dominika Savio. Zelatorów tych Róż prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej (odmawianie poszczególnych dziesiątków).

W środę (14.09) obchodzić będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Ponieważ w tych dniach przypada 40. rocznica powstania tzw. Kalwarii Tylmanowskiej w środę o godz. 16.00 odprawimy Drogę krzyżową, a po niej Mszę świętą na Kalwarii. Uroczystości poprowadzi nasz rodak, ks. Marcin Mastalski, obecnie pracujący w parafii Przyszowa. Bardzo prosimy, by na to święto nie tylko uporządkować Kalwarię Tylmanowską, ale również zadbać o przydrożne krzyże i kapliczki. W przypadku opadów deszczu nabożeństwo będzie odprawione w kościele o tej samej porze.

Można jeszcze się zapisać na pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę 25 września. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Rodzina wspólnotą pokoju”. Zapisy w zakrystii.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiaj na inwestycje. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Chciejmy nią zainteresować dzieci i młodzież. Dla nich są bardzo ciekawe czasopisma: Mały Gość Niedzielny i Promyczek Dobra. W zakrystii można nabyć Kalendarz rolniczy w cenie 30zł.

Zebranie Wiejskie Sołectwa Tylmanowa odbędzie się w przyszłą niedzielę (18.09) o godz. 8.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej.

Wszystkim drogim Parafianom i gościom życzymy błogosławionego tygodnia!