W dzisiejszą niedzielę Klub Honorowych Dawców Krwi „Nowotarska Strażacka Kropla” serdecznie zaprasza mieszkańców Tylmanowej do udziału w zbiórce krwi, która odbędzie się w remizie OSP od godz. 8.30 do 13.00. Krew może oddać każda zdrowa osoba w wieku od 18-65 roku życia. Konieczne jest posiadanie przy sobie dowodu osobistego. Krew to niezmiernie cenny dar, którym możemy się podzielić z drugim człowiekiem. A potrzebujących krwi jest bardzo dużo, zarówno w naszej Ojczyźnie, jak i w walczącej o wolność Ukrainie. Serdecznie wszystkich zachęcamy do oddania krwi!

W czwartek przypada 83. rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za wolność Polski. Módlmy się również o pokój na świecie, a zwłaszcza na Ukrainie.

W czwartek rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkich uczniów, nauczycieli, a także rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00. Chcemy wypraszać światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla wszystkich dzieci i młodzieży, jak również dla tych, którzy troszczą się o wychowanie i kształcenie młodego pokolenia.

Od 1 września Msze święte w naszym kościele w dni powszednie będą odprawiane o godz. 6.45 i wieczorem o godz. 18.00. Codziennie więc będzie Msza święta rano i wieczorem (z wyjątkiem ferii zimowych i wakacji). Wszystkie nabożeństwa będą odprawiane przed wieczorną Mszą świętą, czyli Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środy o godz. 17.45, Koronka do Miłosierdzia Bożego w piątki o godz. 17.45.

W niedziele godziny Mszy świętych pozostają niezmienione: 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

I czwartek miesiąca – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji powołanych do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie, zwłaszcza o naszych klerykach: diakonie Stanisławie Michałczaku i bracie Arturze Topolskim. Módlmy się również o nowe i święte powołania z naszej parafii.

I piątek to dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. W tej intencji przyjmujemy Komunię świętą. Serdecznie zapraszamy na Msze święte o godz. 6.45 i 18.00. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

I piątek to dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składka przeznaczona jest na cele misyjne.

Spowiedź:

  • środa – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30 klasy IV-VI
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30 klasy VII-VIII
  • piątek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30

Bardzo prosimy, aby dzieci skorzystały ze spowiedzi w wyznaczonych dla nich terminach.

Do chorych kapłani udadzą się w piątek: ks. Proboszcz rano od godz. 8.30, ks. Roman po południu.

Najbliższa sobota jest I sobotą miesiąca. Oddajemy więc cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie przed wieczorną Mszą świętą: o godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, rozważanie I-sobotnie i różaniec.

W sobotę po Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego we wrześniu.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na tacę i na sprzątanie kościoła. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

W naszej Parafii serdecznie witamy s. Marię Kamińską, albertynkę. S. Maria będzie uczyła dzieci katechezy. Siostra pochodzi z naszej Parafii, życzymy więc, by czuła się „jak u siebie w domu”, a Pan Bóg niech napełnia Siostrę swoimi łaskami, radością i miłością. Szczęść Boże!

W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Helena Kuczyńska z Osiedla Łęg Górny. O terminie pogrzebu będziemy informować. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!