Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele trudu w przygotowanie i przeprowadzenie uroczystości na Błyszczu w ubiegłą niedzielę. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Związku Podhalan Oddział Tylmanowa, z inicjatywy którego powstały na Bliszczu tablice informujące o historii tego szczególnego dla nas miejsca. Dziękujemy również za zorganizowanie poczęstunku i dowóz gości. Władzom Gminy Ochotnica Dolna, na czele z panem wójtem Tadeuszem Królczykiem, dziękujemy za wyrównanie drogi na Bliszcz i wkład finansowy w uroczystości. Dziękujemy również Wiejskiemu Ośrodkowi Kultury w Tylmanowej za pomoc techniczną i logistyczną. Cieszymy się, że uroczystości zgromadziły tak wielu pielgrzymów z naszej Parafii, a nawet z całej Polski. Wszystkim dziękujemy i życzymy, byśmy mogli się znów spotkać na wspólnej modlitwie na Błyszczu w przyszłym roku.

Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

Dzisiaj o godz. 14.00 w Krościenku odbędzie się spotkanie przedpielgrzymkowe dla Grupy 19. Podczas spotkania będzie możliwość zapisania się na 40. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Z całego serca zachęcamy! A jeśli ktoś nie może pójść na pielgrzymkę, zachęcamy do pielgrzymki duchowej. Ze stolika przy wyjściu z kościoła można wziąć legitymacje duchowych pielgrzymów, gdzie znajdziemy potrzebne informacje.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to uroczystość obowiązkowa, to znaczy, że naszym obowiązkiem jest uczestniczenie we Mszy świętej. Msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego, tzn. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Poświęcenie ziół i kwiatów podczas każdej Mszy świętej.

W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb do Matki Bożej.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę.

W najbliższym czasie naszą wspólnotę parafialną opuści s. Joanna. Dzisiaj pragniemy serdecznie podziękować Siostrze za 9 lat pracy w naszej Parafii. Siostra uczyła katechezy, prowadziła Dziewczęcą Służbą Maryjną i scholę dziecięcą. Była przełożoną wspólnoty Sióstr Albertynek. Niech Bóg błogosławi Siostrze na kolejne lata służby Bogu i ludziom!