W najbliższym tygodniu Msze święte rano o godz. 6.45, a wieczorem o godz. 18.00 w środę, czwartek, piątek i sobotę.

O południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia można zyskać tzw. odpust Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie albo za zmarłych. Jest to odpust zupełny udzielony za pobożne nawiedzenie kościoła i odmówienie w tym czasie modlitw Ojcze nasz, Wierzę oraz modlitwy w intencjach Ojca Świętego. Pozostałe warunki zyskania odpustu to: stan łaski uświęcającej zyskany na spowiedzi sakramentalnej oraz przyjęcie Komunii świętej.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca sierpnia. Zapraszamy na adorację od godz. 17.00 i modlitwę o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie. Jest to również wspomnienie św. Jana Vianneya, patrona proboszczów. Prosimy o modlitwę za naszego księdza proboszcza.

I piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 18.00. Zapraszamy na adorację od godz. 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

  • środa – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30 klasy III-V
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30 klasy VI-VIII
  • piątek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30

Do chorych kapłani udadzą się w piątek rano od godz. 8.30.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie po wieczornej Mszy świętej.

W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w sierpniu.

W sobotę również przypada święto Przemienienia Pańskiego.

50 lat temu podczas oazowych dni wspólnoty na Błyszczu Mszę świętą odprawił ówczesny metropolita krakowski, kard. Karol Wojtyła. Z tej okazji w niedzielę (7 sierpnia) o godz. 14.00 zostanie odprawiona Msza święta na Błyszczu. Przewodniczył jej będzie Biskup Tarnowski, Andrzej Jeż. Pół godziny przed Mszą świętą Ruch Światło-Życie przedstawi program ewangelizacyjny. Po Mszy świętej na poczęstunek zaprasza Związek Podhalan z Tylmanowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy! O ile ktoś może, prosimy o uczestniczenie w uroczystościach w stroju góralskim.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca – w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i jako dar kierowców dla misjonarzy.

Wszystkim drogim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych łask. Niech Bóg wszystkim błogosławi!

W ostatnim tygodniu zmarła śp. Maria Noworolnik (lat 66) z Osiedla Gabrysie. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!