XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy włożyli wiele wysiłku w przygotowanie uroczystości Bożego Ciała, zwłaszcza w wystrój ołtarzy. Dziękujemy również noszącym feretrony, sztandary i baldachim.

Procesje eucharystyczne w Oktawie Bożego Ciała odprawiamy codziennie rano i wieczorem po Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy!

Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 9.00 jedenastu chłopców z klasy III zostało przyjętych w poczet ministrantów. Serdecznie im gratulujemy. Dziękujemy również rodzicom za przekazanie światła wiary swoim dzieciom i mobilizowanie ich do aktywnej służby Panu Bogu.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela (przeniesioną z piątku). Jest to również dzień zakończenia Oktawy Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne po Mszach świętych rano i wieczorem. Po Mszy świętej o godz. 18.00 i po procesji błogosławieństwo dzieci i wianków. Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci!

W piątek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest równocześnie Dniem Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Po rannej i wieczornej Mszy świętej procesja eucharystyczna. Ze względu na uroczystość w ten piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza święta na zakończenie roku szkolnego. Pragniemy Panu Bogu podziękować za wszelkie łaski, których nam udzielił w tym roku i prosić o szczęśliwe wakacje. Dzieci i młodzież zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Spowiadamy codziennie rano od 6.15 i wieczorem od 17.30.

W sobotę obchodzić będziemy wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na inwestycje i w Boże Ciało na hospicja.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Krystyny Kozik, Edyty Stapkowicz, Lucyny Adamczyk, Aliny Wojdyło, Małgorzaty Wąchała, Heleny Sadurskiej, Wojciecha Jurka, Małgorzaty Kołodziej, Teresy Stapkowicz i Doroty Duda.

Po wielu rozmowach i konsultacjach z Parafianami zdecydowaliśmy się przyjąć do pracy dwie osoby. Jedna będzie się zajmować sprzątaniem kościoła, druga porządkami wokół kościoła. Prosimy zatem o zgłoszenie się osób chętnych do księdza Proboszcza w celu omówienia warunków zatrudnienia. Do momentu rozpoczęcia pracy przez te osoby funkcjonować będzie dotychczasowy system sprzątania.

Bardzo prosimy mieszkańców Osiedli Ziemianki i Stachówka o wywiezienie liści i trawy z cmentarza.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Józefa Kozielca z Osiedla Ziemianki (lat 55). Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!