UROCZYSTOŚĆ

TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ

 

Dzisiejszą uroczystością Trójcy Przenajświętszej kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej.

Zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

Codziennie po Mszach świętych wieczornych modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich rodzin naszej Parafii. Po nabożeństwie czerwcowym odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego prosimy o łaskę pokoju na Ukrainie.

Jutro (13 czerwca) zapraszamy na Mszę świętą i różaniec fatimski o godz. 18.00. Podczas nabożeństw fatimskich w tym roku modlimy się szczególnie o łaskę powołań kapłańskich i zakonnych z naszej parafii. Tematem jutrzejszego nabożeństwa będzie „Odwaga przyjęcia powołania”. Mszę świętą odprawi i kazanie wygłosi nasz Rodak, ks. dr Czesław Noworolnik, proboszcz parafii Łącko. Do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy członków Róż: 6 Róży – Marii Zabrzeskiej, 7 Róży Misyjnej – Małgorzaty Janczury, 8 Róży Matek – Józefy Kwiatek i 9 Róży Męskiej – Stanisława Bodziarczyka. Zelatorów tych Róż prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej (odmawianie poszczególnych dziesiątków różańca).

W środę przypada 10. rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez ks. bpa Andrzeja Jeża. W modlitwach wypraszajmy dla Pasterza Diecezji potrzebne łaski, zwłaszcza światło i moc Ducha Świętego.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Jest to uroczystość obowiązkowa, co oznacza, że każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy świętej (nie wystarczy udział w procesji!). Msze święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00. Uroczysta procesja po Mszy świętej o godz. 9.00. Po południu procesja po Mszy świętej o godz. 16.00. Niech udział w procesji będzie naszym publicznym wyznaniem wiary w obecność Jezusa w Eucharystii. Zapraszamy więc: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, dzieci I-Komunijne w ich strojach, ministrantów, DSM, lektorów, niosących sztandary i feretrony, Róże Żywego Różańca. Zachęcamy, by ten uroczysty dzień podkreślić i uczcić regionalnym strojem. O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców następujących osiedli:

  • ołtarz 1 – osiedla: Zabliszcze i Kliniec
  • ołtarz 2 – osiedle Górzany
  • ołtarz 3 – osiedla: Wybrańce i Kaletówka
  • ołtarz 4 – osiedla: Grzebaki, Kozuby i Marciakówka

Prosimy również o przygotowanie feretronów i sztandarów. O niesienie feretronu z figurą Matki Bożej Fatimskiej prosimy członków Róż Rodziców. Składka na tacę w Boże Ciało będzie przeznaczona na hospicja i cele charytatywne.

Procesje w Oktawie Bożego Ciała po Mszach świętych rano i wieczorem, w niedzielę po Mszy świętej o godz. 9.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę i na działalność misyjną ks. Tomasza Kaczora.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Zofii Figury, Haliny Drabik, Stanisławy Motor, Teresy Kozielec, Małgorzaty Wąchały, Marii Kamińskiej, Stanisławy Ligas, Stanisławy Wójcik i Danuty Tworek.

Serdecznie dziękujemy lektorom, którzy wiele czasu poświęcili wczoraj na porządki przy kościele, przede wszystkim za skoszenie trawy.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Konopkę z Osiedla Miazgi (lat 66). Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!