UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

 

 

W naszej parafii serdecznie witamy misjonarza pracującego w Boliwii – ks. Tomasza Kaczora. Dziękujemy za skierowane do nas Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na potrzeby pracy misyjnej ks. Tomasza.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00. W tym miesiącu modlimy się w następującej intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego: Módlmy się w intencji rodzin chrześcijańskich na całym świecie, aby dzięki konkretnym gestom przeżywały bezinteresowność miłości oraz świętość w codziennym życiu.

Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się okres wielkanocny. Ale czas Komunii świętej wielkanocnej trwa jeszcze do przyszłej niedzieli. Jeśli ktoś jeszcze nie spełnił obowiązku przyjęcia Komunii świętej w okresie wielkanocnym, który wynika z przykazania kościelnego, prosimy i zachęcamy, aby uczynił to w najbliższych dniach.

Jutro obchodzić będziemy tzw. drugi dzień Zielonych Świąt – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godz. 7.00; 9.00; 16.00 i 18.00.

Codziennie po Mszach świętych wieczornych modlimy się Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich rodzin naszej Parafii. Po nabożeństwie czerwcowym odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego prosimy o łaskę pokoju na Ukrainie.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00.

Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w I piątek na misje. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek rano zapraszamy z rodzin: Zofii Wójcik, Zofii Michałczak, Barbary Kwit, Katarzyny Zabrzeskiej, Lucyny Zasadny, Sylwii Konopki, Zofii Wojdyło, Anny Kozielec i Marii Wąchały.

W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy mieszkańców z Osiedli Czeczugi, Paluchy i Mastalerze. Chcielibyśmy przygotować obejście kościoła na uroczystość Bożego Ciała, a jeśli będą możliwości, kontynuować prace porządkowe na cmentarzu. Prosimy, by wziąć ze sobą kosiarki i wszelkie inne narzędzia.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Stanisława Kozielca z Osiedla Górzany (lat 60). Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!