UROCZYSTOŚĆ

WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

W najbliższych dniach kończymy nabożeństwa majowe. Zapraszamy jeszcze w poniedziałek i we wtorek po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00. Od środy po Mszach świętych wieczornych modlić się będziemy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa wypraszając potrzebne łaski dla wszystkich rodzin naszej Parafii.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca czerwca. Zapraszamy na adorację o godz. 17.00 i modlitwę o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie.

Msza święta w intencji uczniów i nauczycieli Szkoły Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Tylmanowej będzie odprawiona w czwartek o godz. 8.00.

I piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 18.00. Zapraszamy na adorację od godz. 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

  • środa – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30 klasy III-V
  • czwartek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30 klasy VI-VIII
  • piątek – rano od godz. 6.15, wieczorem od godz. 16.30

Do chorych kapłani udadzą się w piątek: ks. Proboszcz przed południem, ks. Roman popołudniu.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na nabożeństwo I-sobotnie po wieczornej Mszy świętej.

W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w czerwcu.

Od początku czerwca, a więc od środy, do końca września Msze święte wieczorne w środy i w niedziele będą odprawiane w starym kościele.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszym kościele kazania wygłosi ks. Tomasz Kaczor, misjonarz pracujący w Boliwii. Po Mszach świętych będzie można złożyć ofiarę dla misjonarza przy wyjściu z kościoła.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Serdecznie prosimy i zapraszamy nie tylko zelatorów, ale wszystkich członków Róż Żywego Różańca i Róż Rodziców.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek zapraszamy z rodzin: Jadwigi Noworolnik, Małgorzaty Noworolnik, Marii Górki, Joanny Faron, Lucyny Piwowarczyk, Marii Franasowicz, Edyty Rapacz, Stanisławy Zabrzeskiej, Klaudii Marzec i Małgorzaty Hebdy.

Dziękujemy również czterem Panom z Osiedli: Króle i Łęg Dolny. Dzięki ich pracy został częściowo posprzątany nasz cmentarz i obejście wokół starego kościoła. Niech Pan Bóg wynagrodzi swoim błogosławieństwem!

Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. O przygotowanie ołtarzy prosimy już dzisiaj mieszkańców następujących osiedli:

  • ołtarz 1 – osiedla: Zabliszcze i Kliniec
  • ołtarz 2 – osiedle Górzany
  • ołtarz 3 – osiedla: Wybrańce i Kaletówka
  • ołtarz 4 – osiedla: Grzebaki, Kozuby i Marciakówka

Jutro imieniny obchodzić będzie s. Joanna. Składamy serdeczne życzenia zdrowia, mocy Ducha Świętego, opieki Matki Bożej i świętych patronów, zwłaszcza św. Brata Alberta i bł. Bernardyny.