Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00. Każdego dnia na zakończenie nabożeństwa majowego modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego prosząc o pokój na Ukrainie.

W sobotę w naszym kościele z rąk ks. Biskupa Leszka Leszkiewicza przyjęło święcenia diakonatu 5 alumnów tarnowskiego Seminarium. Z całego serca im gratulujemy!

Cieszymy się szczególnie, że wśród nich jest pochodzący z naszej Parafii, Stanisław Michałczak. Życzymy mu mocy Ducha Świętego i opieki Matki Najświętszej na kolejny etap przygotowania do kapłaństwa, a także zapału w pracy ewangelizacyjnej, w głoszeniu Dobrej Nowiny i sprawowaniu sakramentów św. Z całego serca gratulujemy również rodzicom i rodzinie dk. Stanisława.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wiele wysiłku włożyli w przygotowanie uroczystości święceń: s. Irminie za piękną dekorację kościoła, chórowi parafialnemu pod kierunkiem s. Loretty, kapeli góralskiej, Radzie Parafialnej i Związkowi Podhalan, młodzieży i Liturgicznej Służbie Ołtarza.

Jutro rozpoczynają się tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje. Do środy włącznie będziemy się modlić przez wstawiennictwo Matki Bożej i Świętych Pańskich o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o dobrą pogodę i zachowanie od klęsk żywiołowych, o obfitość plonów, by nie zabrakło chleba nikomu w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Procesje błagalne ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych o godz. 17.30, po procesji Msza święta i nabożeństwo majowe.

W poniedziałek o godz. 16.00 w starym kościele odbędzie się egzamin przed przyjęciem sakramentu bierzmowania dla młodzieży klas VII. Serdecznie zapraszamy młodzież i ich rodziców.

W czwartek Dzień Matki. W naszych modlitwach obejmujemy wszystkie nasze mamy. Dla żyjących wypraszamy łaskę zdrowia i Bożego błogosławieństwa, a zmarłym – radość życia wiecznego w niebie.

W piątek rozpoczynamy Nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek zapraszamy z rodzin: Barbary Gawron, Heleny Kamińskiej, Anny Leśniowskiej, Elżbiety Konopki, Anny Kasprzak, Katarzyny Noworolnik, Heleny Bodziarczyk, Marii Bodziarczyk, Małgorzaty Noworolnik i Julii Kasprzak.

W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy mieszkańców Osiedli: Króle i Łęg Dolny. Chcielibyśmy kontynuować pracę porządkowe wokół kościoła, ale również uporządkować cmentarz. Prosimy, by wziąć ze sobą kosiarki i inny sprzęt potrzebny przy takich pracach.