Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00. Każdego dnia na zakończenie nabożeństwa majowego modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego prosząc o pokój na Ukrainie.

W poniedziałek wspominać będziemy w liturgii św. Andrzeja Bobolę. Jest to równocześnie dzień imienin ks. biskupa Andrzeja Jeża, ordynariusza naszej Diecezji. W modlitwie wypraszajmy światło i moc Ducha Świętego dla ks. Biskupa.

W najbliższą sobotę 21 maja o godz. 10.00 w naszym kościele odbędą się uroczystości święceń diakonatu. Święcenia, z rąk ks. biskupa Leszka Leszkiewicza, przyjmie pięciu kleryków V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, wśród nich pochodzący z naszej parafii Stanisław Michałczak. Na tę uroczystość zapraszamy zwłaszcza Liturgiczną Służbę Ołtarza (ministrantów i lektorów), Dziewczęcą Służbę Maryją, a także wszystkich, którzy chcą modlić się za przyszłych diakonów.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek zapraszamy z rodzin: Eweliny Zaziąbło, Katarzyny Kamińskiej, Bernadety Jurek, Mikołaja Kasprzaka, Małgorzaty Kulasik, Katarzyny Leszko, Iwony Faron, Stanisława Kulasika, Elżbiety Wąchała i Moniki Kowalczyk.

Serdecznie dziękujemy ośmiu Panom z Osiedla Rzeka za wykoszenie trawy i posprzątanie obejścia kościoła.

Chcielibyśmy poinformować drogich Parafian o pracach, które aktualnie prowadzimy. Na dachu garaży zostały zamontowane ogniwa fotowoltaiczne, które na dzień dzisiejszy produkują prąd na rzecz plebanii. W przyszłości będziemy chcieli podłączyć jeszcze kilka ogniw i zapewnić prąd dla kościoła. Koszt tej inwestycji to około 35.000 zł. Na plebanii trwa remont II piętra. Zostały wykonane prace hydrauliczne (podłączenie wody zimnej i ciepłej oraz przygotowanie ogrzewania). Wykonano wylewki we wszystkich pomieszczeniach. Wymieniono instalację elektryczną. Wszystko jest przygotowane do prac wykończeniowych (ściany, łazienki i położenie paneli podłogowych). Koszt tych prac to około 30.000 zł. W najbliższym tygodniu zostanie wykonana izolacja stropu pianką izolacyjną. Przewidywany koszt to około 50.000 zł. W starym kościele rozpoczynają się prace konserwatorskie przy zachodniej ścianie kaplicy. Przewidywany koszt to około 50.000 zł, z czego 40.000 zł będzie finansowane przez Małopolskiego Konserwatora Zabytków.

Za wszelkie ofiary, dzięki którym możemy prowadzić te inwestycje pomimo tak trudnego czasu, serdecznie wszystkim dziękujemy. Niech dobry Bóg wynagradza ofiarodawcom swoim hojnym błogosławieństwem!

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Annę Ligas z Osiedla Kłodne (lat 84) i mieszkającego w Nowym Targu śp. Józefa Wąchałę (lat 65). Jutro o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb dziecka, śp. Alicji Noworolnik. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!