Dzisiaj i przez cały tydzień będziemy się modlić o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie, zwłaszcza z naszej Parafii. Oby Bóg poruszył serca młodych ludzi, wyzwolił ich od lęku i napełnił swoją miłością, aby z zapałem mogli odpowiedzieć na wezwanie: Pójdź za Mną!

Dzisiaj podczas Mszy świętej o godz. 11.00 przeżywać będziemy rocznicę I Komunii świętej. Módlmy się za dzieci i ich rodziców o prawdziwą miłość do Pana Jezusa, którego przyjmują w Komunii świętej.

Zapraszamy dzisiaj na godz. 15.00 na Godzinę Miłosierdzia.

Od jutra Msze święte wieczorne w dni powszednie będą odprawiane o godz. 18.00, w niedziele bez zmian, a więc o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00, w niedziele po Mszy świętej o godz. 16.00. Każdego dnia na zakończenie nabożeństwa majowego modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego prosząc o pokój na Ukrainie.

W piątek rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00, po której odśpiewamy majówkę i wyruszymy z procesją różańcową wokół kościoła. Cieszymy się nową figurą Matki Bożej Fatimskiej i feretronem. Serdecznie dziękujemy osobie, która chce być anonimowa, za ufundowanie figury. Do niesienia figury prosimy członków Róż Żywego Różańca: 1 Róża Matek – zelatorka Krystyna Ziemianek; 2 Róża Matek – zelatorka Maria Biały; 3 Róża Matek – zelatorka Zofia Bodziarczyk i 5 Róża – zelatorka Bogusława Ligas. Zelatorów tych Róż prosimy o prowadzenie modlitwy różańcowej (odmawianie poszczególnych dziesiątków różańca).

Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w środę po nabożeństwie majowym.

Spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę po nabożeństwie majowym.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek zapraszamy z rodzin: Ewy Jabłońskiej, Wioletty Ziemianek, Sabiny Jagieła, Angeliki Lizoń, Mirosława Hubiaka, Katarzyny Kasprzak, Małgorzaty Bryńczka, Anny Zaziąbło, Antoniny Wojdyło i Stanisława Tworka.

Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci I-Komunijnych za ofiarę dla naszego kościoła w wysokości 1.300 zł. Dziękujemy również rodzicom młodzieży bierzmowanej za ofiarę w wysokości 1.000 zł. Za te pieniądze zostały zakupione: trybularz (czyli tzw. kadzielnica), trzy ornaty maryjne, jeden ornat złoty oraz 15 pelerynek dla Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Już za dwa tygodnie, 21 maja o godz. 10.00 w naszym kościele odbędą się uroczystości święceń diakonatu. Święcenia przyjmie pięciu kleryków V roku Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, wśród nich pochodzący z naszej parafii Stanisław Michałczak. Chcemy się jak najlepiej przygotować do tej wyjątkowej uroczystości. Już dzisiaj dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w przygotowania.

Jest to również okazja, by poprosić naszych drogich Parafian o pomoc w posprzątaniu obejścia kościoła i cmentarza. Bardzo prosimy i zapraszamy w sobotę na godz. 8.00 mieszkańców Rzeki Górnej i Dolnej oraz Zabaścia. Chodzi o wykoszenie trawy, posprzątanie chodników i parkingu. Prosimy, by wziąć ze sobą potrzebne narzędzia (może nawet kosiarki). Bardzo liczymy na Waszą pomoc!