Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Miłosierdzia Bożego. Kazania odpustowe głosi ks. Prałat Tomasz Atłas, pracujący w Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Watykanie, którego serdecznie witamy i dziękujemy za obecność, wspólną modlitwę oraz głoszone Słowo Boże.

Godzina Miłosierdzia dzisiaj o godz. 15.00.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszej uroczystości. Dziękujemy chórowi parafialnemu Misericordia, Liturgicznej Służbie Ołtarza, niosącym baldachim i feretrony. Dziękujemy wszystkim, którzy pielęgnując tradycyjne zwyczaje przyszli dzisiaj do kościoła w regionalnych strojach góralskich.

Dzisiaj obchodzimy diecezjalne święto Caritas. Cieszymy się, że do naszego parafialnego zespołu Caritas zgłosiło się 5 osób. Zachęcamy: jeśli ktoś jeszcze chciałby włączyć się pomoc potrzebującym z naszej parafii, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

W środę podczas Mszy świętej o godz. 18.00 ks. Arcybiskup Henryk Nowacki udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej Parafii. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania – w poniedziałek o godz. 17.00. Módlmy się gorąco za młodzież, prosząc o otwarte serca na dary Ducha Świętego.

W piątek po Mszy świętej wieczornej spotkanie z dziećmi klas IV przygotowującymi się do świętowania rocznicy I Komunii świętej.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 12.30 przeżywać będziemy uroczystość I Komunii świętej. Spowiedź dla dzieci z klas III w sobotę o godz. 9.00. Rodziców i członków rodzin prosimy o przystąpienie do spowiedzi w innym terminie.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać po Mszy świętej wieczornej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Bożej.

W tym tygodniu Msze święte rano o godz. 6.45. W środę za względu na bierzmowanie – o godz. 18.00, w piątek o godz. 17.00.

Dziękujemy za posprzątanie kościoła. W poniedziałek zapraszamy z rodzin: Jolanty Ciesielki, Kazimierza Tworka, Ireny Tworek, Natalii Kozielec, Marii Udziela, Agnieszki Udziela, Teresy Mastalerz, Joanny Zabrzeskiej, Haliny Zbozień i Anny Udziela.

W poniedziałek imieniny obchodził będzie ks. prałat Marek Mroczek. Życzymy mu zdrowia, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień kapłańskiej posługi i opieki Matki Najświętszej.