W dzisiejszą niedzielę poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych. Uroczyste poświęcenie i procesja z palmami odbędzie się podczas Mszy świętej o godz. 11.00. Po tej Mszy świętej rozstrzygnięcie konkursu na „Rodzinną palmę”.

Dzisiaj po Mszy świętej popołudniowej zapraszamy na spotkanie członków Akcji Katolickiej.

Zapisy na wyjazd w Wielki Piątek do Kalwarii Zebrzydowskiej w zakrystii. Wyjazd o godz. 3.00  rano począwszy od przystanku w Kłodnem aż do Rzeki.

Z całego serca dziękujemy za ofiary na składkę złożone w ubiegłą niedzielę i za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Niech dobry Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem wszystkim dobrodziejom!

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Marcina Młynarczyka, Bogusławy Wójcik, Teresy Polak, Jadwigi Bednarczyk, Anety Michałczak, Marii Tyleckiej, Agaty Wolak, Anety Franasowicz, Józefy Zbozień i Sylwii Anterskiej.

W nadchodzącym tygodniu będziemy przeżywać święte dni Triduum Sacrum.

Na czas Wielkiego Tygodnia prosimy o przystrojenie przydrożnych krzyży i kapliczek oraz zadbanie o porządek na naszym cmentarzu.

W najbliższych dniach nadzwyczajni szafarze Komunii świętej skontaktują się z chorymi, by uzgodnić termin, w którym mogliby przynieść Komunię świętą.

WIELKI CZWARTEK

To pamiątka Ostatniej Wieczerzy. To dzień, w którym dziękujemy Bogu za ustanowienie dwóch sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Dziękujemy, że raczył pozostać z nami pod postacią Chleba i Wina, że możemy Go przyjmować w Komunii świętej, że możemy uczestniczyć we Mszy świętej i adorować obecnego w Najświętszym Sakramencie. Dziękujemy również za kapłanów, którzy sprawują święte czynności: udzielają sakramentów, błogosławią, katechizują i każdego dnia modlą się za nami.

W Wielki Czwartek nie będzie Mszy świętej rano.

Uroczysta Msza święta Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godz. 18.00.

Po niej przeniesienie Pana Jezusa do ciemnicy i adoracja do godz. 23.00.

W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Od godz. 20.00-21.00 adorację będzie prowadził Związek Podhalan.

WIELKI PIĄTEK

Dzień Męki i Śmierci Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Tego dnia nie sprawuje się Mszy świętej. Komunię świętą będzie można przyjąć tylko podczas wieczornej liturgii Wielkiego Piątku. Wyjątek stanowi tzw. wiatyk, czyli Komunia święta udzielana osobom w niebezpieczeństwie śmierci.

Adorację w Ciemnicy rozpoczniemy o godz. 7.00. Mieszkańców poszczególnych Osiedli zapraszamy na adorację według programu zamieszczonego na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej parafii. Wydrukowany program Triduum można zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.

Młodzież przygotowującą się do bierzmowania z klas VII i VIII zapraszamy na adorację o godz. 9.00.

Wszystkie dzieci zapraszamy na adorację Pana Jezusa o godz. 11.00, podczas której będą mogły ofiarować Mu swoją jałmużnę zbieraną do skarbonek Caritas.

Jeśli pozwoli pogoda o godz. 12.00 zapraszamy na drogę krzyżową na Kalwarii Tylmanowskiej.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Uroczystości Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 17.30 wspólną drogą krzyżową w kościele. Po niej odśpiewanie Męki Pańskiej, adoracja Krzyża i Komunia święta. Na zakończenie liturgii przeniesienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie do Grobu Pańskiego. Adoracja do godz. 23.00.

Podczas adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

Młodzież zapraszamy na adorację od 21.00 do 22.00.

Z całego serca zachęcamy do oddania czci Krzyżowi, za co można zyskać odpust zupełny. Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie miejsc kultu w Ziemi Świętej.

Serdecznie prosimy druhów Ochotniczej Straży Pożarnej i Związek Podhalan o ustawienie honorowej warty przy Grobie Pańskim; DSM, ministrantów i lektorów prosimy o adorację w ciemnicy i w Grobie według wyznaczonego porządku. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy i zachęcamy do oddania czci Jezusowi Ukrzyżowanemu.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i powstrzymanie się od pokarmów mięsnych każdego w wieku od 18-60 roku życia. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich od 14 roku życia do śmierci. Post ścisły polega na ograniczeniu się do trzech posiłków w ciągu dnia: jeden do syta i dwa lekkie.

WIELKA SOBOTA

Adorację w Grobie Pańskim rozpoczniemy o godz. 7.00.

W tym dniu nie będzie spowiedzi!

Poświęcenie pokarmów w kościele od godz. 9.00-12.00 co pół godziny.

Podczas święcenia pokarmów będzie również poświęcenie wody. Prosimy przynieść wodę w swoich naczyniach.

Tradycyjnie w Wielką Sobotę zachowujemy post, polegający na powstrzymaniu się od pokarmów mięsnych.

Nowenna do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 20.00. Podczas tej liturgii będzie m.in. odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Dlatego prosimy o przyniesienie świec.

WIELKANOC

Uroczysta procesja rezurekcyjna będzie miała miejsce w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy, a szczególnie: niosących baldachim, feretrony, poczty sztandarowe, górali w strojach regionalnych, strażaków i wszystkich, którzy chcą podziękować Bogu za tak wielki dar, jakim jest Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, które jest nadzieją naszego zmartwychwstania.

W Wielkanoc Msze święte o godz. 6.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY

W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00!

Zebranie członków Ochotniczej Straży Pożarnej dzisiaj o godz. 16.00. Obecność obowiązkowa.

Ochotnicza Straż Pożarna w Tylmanowej zaprasza dzieci z klas VI-VIII oraz młodzież szkół średnich do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Spotkanie wraz z rodzicami odbędzie się dzisiaj o godz. 17.00 w Remizie OSP w Tylmanowej.

Otrzymaliśmy podziękowanie z Ukrainy następującej treści:

DRODZY OFIARODAWCY

Serdecznie dziękujemy za paczki pomocowe dla Ukrainy, które Państwo przekazali za pośrednictwem CARITAS Polska. Paczki, które były wysłane z waszej parafii dotarły do parafii Matki Bożej Różańcowej w Kosowie, obwód iwanofrankiwski na Ukrainie, gdzie pracują Siostry Felicjanki. Zostały przekazana ludziom potrzebującym, uciekającym ze wschodu Ukrainy z powodu agresji Federacji Rosyjskiej. Pośredniczymy w pomocy ludziom z Buczy, Hostomela, Kijowa, Charkowa, Borodzianki, Czernichowa, Doniecka, Odessy, którzy przebywają na naszym terenie oraz przesyłamy pomoc, którą otrzymujemy do rodzin w Kijowie, Charkowie, Buczy i innych miastach dotkniętych tragedia wojny, a także do szpitali dziecięcych i wojskowych oraz na front. Dzięki pieczątce parafii, która znajdowała się na kartkach „Paczka dla Ukrainy” mogliśmy się z wami skontaktować – wielkie Bóg zapłać – w imieniu wszystkich tych, którzy otrzymali od Was pomoc.

 

Niech Bóg wynagradza Waszą dobroć.

s. Michalina felicjanka

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Konopkę z Osiedla Rzeka (lat 72) oraz śp. Helenę Chlebek z Osiedla Mostki (lat 79). Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!