Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga krzyżowa           – w piątek o godz. 7.15, 16.30 i 19.00

                                                   – w niedzielę o godz. 12.00

  • Gorzkie Żale                  – w niedzielę o godz. 15.00

Zachęcamy wszystkich Parafian do gorliwej modlitwy o pokój na Ukrainie. W naszym kościele codziennie po Mszy świętej wieczornej odmawiamy w tej intencji Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Zebranie Parafialnego Zespołu Synodalnego – w środę po wieczornej Mszy świętej.

Spotkanie organizacyjne dla tych, którzy zostali wybrani w poszczególnych rejonach parafii lub sami chcą się zaangażować w działalność Caritas odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej popołudniowej.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca kwietnia. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

  • środa       – rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 16.00 klasy IV-VI
  • czwartek – rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 16.00 klasy VII-VIII
  • piątek     – rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 16.00

Do chorych kapłani udadzą się w piątek: ks. Proboszcz przed południem, ks. Roman po południu. Będzie to wizyta związana ze spowiedzią i Komunią świąteczną.

W piątek po wieczornej drodze krzyżowej młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII wyjeżdża z ks. Romanem na trzydniowe rekolekcje. Prośmy dla nich o otwarte serca na Słowo Boże i działanie Ducha Świętego.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec i nabożeństwo I-sobotnie po wieczornej Mszy świętej.

W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w kwietniu.

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Brakuje jeszcze trzech osób, by utworzyć Różę Rodziców. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Przypominamy o konkursie na „Rodzinną palmę”. Palma musi być zrobiona własnoręcznie przez rodziców i dzieci. Kategorie konkursu: najpiękniejsza, najwyższa i tradycyjna. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy świętej o godz. 11.00.

Bardzo prosimy odpowiedzialnych za feretrony o skontaktowanie się z siostrą zakrystianką. Ponieważ zbliża się procesja rezurekcyjna trzeba przygotować feretrony i skompletować osoby, które je będą nieść.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 8 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej EDK.

Z całego serca dziękujemy za ofiary na składkę złożone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy również za dary złożone na pomoc mieszkańcom Ukrainy poprzez paczkę Caritas. Również Wójt Gminy Ochotnica Dolna składa podziękowania za złożone dary. Niech dobry Bóg wynagrodzi obfitym błogosławieństwem wszystkim dobrodziejom! W przyszłą niedzielę składka do puszek przeznaczona będzie na kwiaty do Grobu Pańskiego.

W Ochotnicy Dolnej, naprzeciw Urzędu Gminy, rozpoczyna działalność magazyn dla osób z Ukrainy i dla wszystkich potrzebujących mieszkańców naszej Gminy. Będą udostępnione rzeczy pochodzące ze zbiórek: głównie ubrania, buty i rzeczy codziennego użytku. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tę charytatywną działalność prosimy o dostarczanie rzeczy do Ochotnicy. Potrzebne są: odzież wiosenna i letnia w każdym rozmiarze, obuwie wiosenne i letnie, zabawki i malowanki dla dzieci, rzeczy codziennego użytku np. suszarki do włosów, nożyczki do paznokci, kapcie, pampersy, wózki dziecięce, wieszaki na ubrania itp. Magazyn działa w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 10.00-14.00.

Dziękujemy za posprzątanie cmentarza mieszkańcom Osiedli Ligasy i Stachówka. Wszystkich uprzejmie prosimy o zachowanie segregacji śmieci. Do kontenera wrzucamy tylko szkło i plastik.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Sylwii Maurer, Marii Rusnarczyk, Weroniki Ziemianek, Marii Pierzchały, Mariana Mastalerza, Danuty Jaworskiej, Jana Białego, Marii Tworek, Marii Ziemianek i Agnieszki Kozielec.

Nadleśnictwo Krościenko zwraca się z prośbą o zaniechanie wypalania traw. Wypalanie stanowi poważne niebezpieczeństwo dla ludzi i ich domostw, nie mówiąc o zwierzętach, czy mikroorganizmach wpływających na żyzność gleby. Praktyka wypalania traw jest również zabroniona przez polskie prawo.

W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Józef Turek z Osiedla Piszczki (lat 69) i śp. Henryk Kasprzak z Osiedla Czeczugi (lat 63). Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!