APEL

PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI

W ZWIĄZKU Z PROŚBĄ OJCA ŚWIĘTEGO FRANCISZKA

 

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu.

Kościół w Polsce pragnie odpowiedzieć na to papieskie wezwanie, dlatego zwracam się z apelem do wszystkich księży biskupów, kapłanów, osób życia konsekrowanego i wszystkich wiernych, aby tego dnia we wszystkich katedrach i kościołach w Polsce o godz. 17:00, w jedności z Następcą Świętego Piotra, wznieść modlitwy do Boga, odmawiając Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Proszę również, by tego dnia odprawić Eucharystię w intencji pokoju w Ukrainie oraz w intencji nawrócenia Rosji.

Powierzając Dobremu Bogu sprawę pokoju w świecie, z serca wszystkim błogosławię, w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

 

Abp Stanisław Gądecki

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

 

Idąc za wskazaniem Ojca Świętego Franciszka w piątek o godz. 17.00 będzie sprawowana Msza święta o pokój na Ukrainie i o nawrócenie Rosji. Papież Franciszek prosi również o podjęcie modlitwy i postu w intencji pokoju na Ukrainie i w intencji wszystkich, których dotknęła tragedia tej wojny. W naszym kościele będziemy się modlić w tej intencji odmawiając codziennie po wieczornej Mszy świętej Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Jeszcze w tym tygodniu będziemy zbierać produkty w ramach akcji prowadzonej przez Caritas Diecezji Tarnowskiej PACZKA DLA UKRAINY. Jeśli ktoś chciałby włączyć się w tę formę pomocy, prosimy przynosić zakupione produkty do kancelarii parafialnej.

W piątek przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte o godz. 6.45 i 17.00. Podczas Mszy świętej o godz. 17.00 będzie można podjąć zobowiązanie Duchowej Adopcji. Obejmujemy modlitwą poczęte dziecko, prosząc Boga o jego szczęśliwe narodzenie i otoczenie miłością przez rodziców. Każdego dnia odmawiamy jeden dziesiątek różańca, modlitwę Duchowej Adopcji, a także ofiarujemy w tej intencji swoje umartwienia i wyrzeczenia. Przy wyjściu z kościoła można zabrać deklaracje Duchowej Adopcji. W odpowiednim miejscu prosimy wpisać swoje imię i nazwisko. Tę część deklaracji należy odciąć i złożyć podczas Mszy świętej w piątek.

Ze względu na przypadającą uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: drogę krzyżową i Gorzkie Żale.

W środę na Mszę świętą o godz. 17.00 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas VIII.

Wraz z Wiejskim Ośrodkiem Kultury w Tylmanowej organizujemy konkurs na „Rodzinną palmę”. Palma musi być zrobiona własnoręcznie przez rodziców i dzieci. Kategorie konkursu: najpiękniejsza, najwyższa i tradycyjna. Rozstrzygnięcie konkursu w Niedzielę Palmową po Mszy świętej o godz. 11.00. Szczegółowy regulamin konkursu można znaleźć na stronie internetowej WOK Tylmanowa.

Ekstremalna Droga Krzyżowa odbędzie się 8 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej parafii Wola Piskulina.

Z całego serca dziękujemy za ofiary na składkę złożone w ubiegłą niedzielę oraz za ofiary do puszek przeznaczone na pomoc misjonarzom.

Zbliżają się święta, dlatego bardzo prosimy o posprzątanie cmentarza. Prosimy zwrócić uwagę przy wyrzucaniu śmieci na segregację. Prosimy wszystkie plastiki i szkło: wkłady do zniczy, znicze, sztuczne kwiaty – wrzucać do kontenera. Natomiast liście, trawę i naturalne kwiaty wrzucać na miejsce do tego wyznaczone. Bardzo prosimy, aby nie mieszać plastików i szkła z ziemią i kwiatami. O wywiezienie odpadów z cmentarza w sobotę prosimy osiedla: Ligasy i Stachówka.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Sylwii Gromali, Marii Janczura, Haliny Ziemianek, Józefy Kwiatek, Marii Maurer, Danuty Majerczyk, Beaty Brzeźnej, Marii Cebuli, Katarzyny Jurczak i Barbary Dudy.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Jan Kozielec z Osiedla Hardopadły (lat 93). Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!