Zmiana tajemnic Żywego Różańca – dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

Wciąż czekamy na chętnych do zapisania się do Róży Rodziców. Bardzo prosimy i zachęcamy!

Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Wielkiego Postu. To czas nawrócenia, pokuty i umartwienia. Dobra okazja do przemyślenia swojego życia i podjęcia mocnych postanowień. Niech nam nie zabraknie czasu na modlitwę. Pomoc Boża jest niezbędna do prawdziwego nawrócenia. Zapraszamy do udziału w Mszach świętych, które w Wielkim Poście odprawiane będą w dni powszednie rano o godz. 6.45 i wieczorem o godz. 17.00.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

  • Droga krzyżowa – w piątek o godz. 7.15, 16.30 i 19.00 (dla młodzieży)

                                         – w niedzielę o godz. 12.00

  • Gorzkie Żale – w niedzielę o godz. 15.00

Przypominamy, że za pobożne odprawienie nabożeństwa drogi krzyżowej, udział w Gorzkich Żalach, a także odmówienie cząstki różańca lub koronki do miłosierdzia Bożego przed Najświętszym Sakramentem można zyskać odpust zupełny. Trzeba oczywiście spełnić dodatkowe warunki, a mianowicie:

  • stan łaski uświęcającej
  • wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego
  • przyjęcie Komunii świętej
  • modlitwa w intencjach Ojca Świętego

W środę na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej i ich rodziców.

Serdecznie dziękujemy za ofiary na składkę złożone w Środę Popielcową. Zebrane w środę do puszek na pomoc dla uchodźców 10.020 zł zostały już przekazane do Diecezjalnego Caritasu. W sumie przekazaliśmy na pomoc uchodźcom 20.780 zł. Z całego serca dziękujemy za hojność i pragnienie niesienia pomocy potrzebującym.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Solidarności z Misjonarzami. Ofiary do puszek przeznaczone będą na pomoc misjonarzom.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Anny Stopy, Cecylii Cebuli, Janiny Noworolnik, Krystyny Cebuli, Renaty Cebuli, Katarzyny Huza, Marii Ziemianek, Władysławy Szal, Zofii Majerskiej i Moniki Udziela.

Wójt Gminy Ochotnica Dolna prosi osoby, które udzieliły już schronienia uchodźcom z Ukrainy o kontakt z Urzędem Gminy w celu wypełnienie  formularza “Potwierdzenie pobytu”.
Samorząd zgodnie z prawem jest zobowiązany do przekazywania aktualnej liczby cudzoziemców, którzy przebywają na terenie naszej  Gminy. Wszystkie szczegóły dotyczących przepisów prawnych związanych z udzielaniem pomocy  oraz pobytu uchodźców z Ukrainy są publikowane na stronach gminnych.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Helenę Kozielec z Osiedla Króle (lat 83) i śp. Kazimierę Olszewską z Nowego Sącza (lat 90). Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!