„Wciągnąwszy łodzie na ląd, zostawili wszystko i poszli za Nim”   (Łk 5,11)

Zmiana tajemnic Żywego Różańca dzisiaj po Mszy świętej o godz. 7.00.

Cieszymy się z powstania Róży Rodziców św. Rity. Jeśli ktoś z członków tej Róży nie odebrał materiałów, prosimy o podejście do zakrystii. Trwają zapisy do kolejnej Róży Rodziców. Serdecznie zachęcamy.

W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. Tego dnia obchodzimy Światowy Dzień Chorych. Msza święta w intencji chorych, podczas której będzie można przyjąć sakrament namaszczenia chorych, będzie odprawiona w piątek o godz. 11.00. Chciejmy się zatroszczyć, aby wszyscy, którzy chcieliby uczestniczyć w tej Mszy świętej mieli taką możliwość.

Kto może przyjąć sakrament chorych?

Sakrament chorych nie jest przeznaczony tylko dla tych, którzy znajdują się w bezpośrednim niebezpieczeństwie śmierci, ale odpowiednia pora na przyjęcie tego sakramentu jest już wówczas, gdy wiernym zaczyna grozić niebezpieczeństwo z powodu choroby lub starości. W związku z tym, właściwym momentem na przyjęcie tego sakramentu jest czas choroby lub starość. Odnośnie do choroby: nie wymaga się pewności ciężkiej choroby, wystarczy jedynie prawdopodobieństwo takiego stanu. Kolejnym motywem pozwalającym na przyjęcie sakramentu chorych jest podeszły wiek. Osobom w podeszłym wieku można udzielić sakramentu chorych nawet wtedy, gdy dobrze się czują, tzn. nie są poważnie chore.

Zachęcamy więc osoby w podeszłym wieku oraz cierpiących na różne choroby do przyjęcia sakramentu chorych, który udziela choremu łaski Ducha Świętego, pomagającej człowiekowi do zbawienia, a mianowicie umacnia ufność w Bogu, uzbraja przeciw pokusom szatana i trwodze śmierci. Dzięki tej pomocy chory może nie tylko znosić dolegliwości choroby, ale także je przezwyciężać i odzyskać zdrowie, jeżeli to jest pożyteczne dla zbawienia jego duszy.

Spotkania formacyjne przed przyjęciem sakramentów:

  • dzieci z klas III – w środę po wieczornej Mszy świętej
  • młodzież z klas VIII – w piątek po wieczornej Mszy świętej

W sobotę o godz. 11.00 spotkanie dzieci PDMD.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Przez trzy kolejne niedzielę będziemy modlić się adorując obecnego w Najświętszym Sakramencie Chrystusa. Porządek adoracji jest następujący:

  • Od 12.00 do 13.00 – mieszkańcy Osiedli od Kłodnego do Kozielców
  • Od 13.00 do 14.00 – mieszkańcy od Osiedla Górki do Rzeki Górnej
  • Od 14.00 do 15.00 – mieszkańcy od Łęgu Dolnego do Osiedla Kaletówki
  • Od 15.00 do 16.00 – mieszkańcy Osiedli od Wybrańców do Łęgu Górnej

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 – Godzina Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.

Serdecznie dziękujemy za ofiary na składkę złożone w ubiegłą niedzielę, w święto Ofiarowania Pańskiego na zakony klauzurowe i w I piątek miesiąca na misje. Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na cele inwestycyjne.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Doroty Janczura, Krystyny Jankowskiej, Marii Ciesielki, Haliny Konopki, Krystyny Ziemianek, Rozalii Kozielec, Jadwigi Trzepak, Tadeusza Jankowskiego, Haliny Ziemianek i Lucyny Janczura.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Opyd z Osiedla Księżaki (lat 82) i śp. Tomasza Kasprzaka z Osiedla Czeczugi (lat 88). Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!