„A wszyscy przyświadczali Mu i dziwili się pełnym łaski słowom, które płynęły z ust Jego”   (Łk 4,22)

Przygotowując się do święta Ofiarowania Pańskiego serdecznie zapraszamy małżeństwa naszej parafii na Msze święte w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00, podczas których kazania do małżonków wygłosi ks. Prałat Tomasz Kudroń, proboszcz w Szczawnicy.

W środę obchodzić będziemy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane inaczej świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej.

Święto Ofiarowania Pańskiego to dzień, kiedy naszymi modlitwami otaczamy wszystkie siostry zakonne. Wdzięczną modlitwą otaczamy zwłaszcza pracujące w naszej parafii Siostry Albertynki oraz siostry pochodzące z naszej parafii.

Składka w środę przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji.

W środę na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy wszystkich, którzy zapisali się do nowej Róży Rodziców. Podczas tej Mszy świętej odbędzie inauguracja działalności Róży. Jednocześnie zachęcamy, by się zapisywać do kolejnej Róży Rodziców. Są już chętni rodzice. Warto ofiarować Bogu chwilę modlitwy za dzieci, by wyprosić im Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej. Zapisy w zakrystii.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca lutego. Zapraszamy na adorację o godz. 16.00 i modlitwę o nowe i święte powołania do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie.

I piątek miesiąca. Zachęcamy do przyjęcia Komunii świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

– poniedziałek i wtorek – rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 16.30

– czwartek – rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 16.00 – klasy IV-VII

– piątek – rano od godz. 6.15 i wieczorem od godz. 16.00 – młodzież klas VIII i starsza oraz dorośli

Do chorych kapłani udadzą się w piątek: ks. Proboszcz przed południem, ks. Roman popołudniu.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec i nabożeństwo I-sobotnie po wieczornej Mszy świętej.

W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w lutym.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca.

Spotkania formacyjne:

  • Czwartek godz. 18.00 – młodsza grupa młodzieżowa
  • Piątek godz. 19.00 – starsza grupa młodzieżowa
  • Sobota godz. 8.30 – ministranci młodsi i starsi
  • Sobota godz. 9.30 – lektorzy
  • Sobota godz. 10.30 – kandydaci na aspirantów – to będzie pierwsze spotkanie, na które zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu jako ministranci. Szczególnie zapraszamy chłopców z klas III

Serdecznie dziękujemy za ofiary na składkę złożone w ubiegłą niedzielę. Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Małgorzaty Mikołajczyk, Danuty Piszczek, Edyty Potok, Anny Rudzewicz, Sabiny Franczyk, Barbary Noworolnik, Bernadetty Noworolnik, Anny Kulasik, Teresy Dąbrowskiej i Marzeny Kluski.

W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Zabrzeską z Osiedla Kłodne (lat 94) i śp. Helenę Wieczorek z Osiedla Mastalerze (lat 70). Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!