„Taki to początek znaków uczynił Jezus w Kanie Galilejskiej.

Objawił swoją chwałę i uwierzyli w Niego Jego uczniowie.”   (J 2,11)

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem polowym Wojska Polskiego biskupa Wiesława Lechowicza, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej i zarazem delegata Konferencji Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu.

            Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi Księdzu Biskupowi Wiesławowi Lechowiczowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

W piątek będziemy świętować Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Wiemy doskonale, jak wielką rolę w życiu rodziny odgrywają dziadkowie i babcie. Składając im najserdeczniejsze życzenia zdrowia i sił, modlimy się, by dla każdego z nich znalazło się miejsce wśród kochających dzieci i wnuków. Niech Bóg Wam błogosławi na długie lata, drodzy Babcie i Dziadkowie!

Wczoraj zakończyliśmy odprawianie tzw. Mszy świętych kolędowych ofiarowanych w intencji mieszkańców poszczególnych osiedli. Co nie znaczy, że przestaliśmy się modlić w Waszej, drodzy Parafianie, intencji. W każdą niedzielę za wszystkich Parafian sprawujemy Mszę świętą. Jesteście również obecni w naszych codziennych kapłańskich modlitwach. Dzisiaj chcemy podziękować wszystkim za wspólną modlitwę podczas Mszy kolędowych, za adorację Najświętszego Sakramentu, za pobożne i pełne wiary przyjmowanie błogosławieństwa. Dziękujemy również za wszelkie ofiary składane przy tej okazji. Niech Bóg błogosławi każdej rodzinie i każdemu z Was!

Gorąco zachęcamy rodziców do zapisania się do Róży Rodziców. Do utworzenia Róży brakuje jeszcze kilku osób. Zapisać się można w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Ze względu na pandemię nie będziemy w tym roku organizować spotkania opłatkowego dla Rady Parafialnej i Akcji Katolickiej.

Rozpoczyna się czas ferii zimowych dla dzieci i młodzieży. Wszystkim życzymy dobrego odpoczynku i powrotu do codziennych obowiązków w zdrowiu i radości.

Serdecznie dziękujemy za ofiary na składkę złożone w ubiegłą niedzielę na ogrzewanie kościoła. Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Beaty Michałczak, Barbary Kozielec, Marii Kozielec, Józefy Kozielec, Józefa Kozielca, Kazimierza Jankowskiego, Małgorzaty Kozielec, Teofili Konopki, Celiny Mikołajczyk, Marii Piszczek i Jana Kozielca.

W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Genowefa Franczyk z Osiedla Górzany (lat 85) – jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 13.00. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!