„A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił nad Niego”   

(Łk 3,21)

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

zapraszający na XI Forum Formacyjne

Drodzy Diecezjanie!

Pokój Wam” – te słowa wypowiada Chrystus w dniu Zmartwychwstania do zatrwożonych o swoje życie i przyszłość uczniów zgromadzonych w Wieczerniku.  Nam również przyszło żyć w czasach, które rodzą wiele obaw i lęków. Podejmujemy jednak ciągle, również w ramach trwającego V Synodu, wysiłek wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego, który prowadzi wspólnotę Kościoła przez dzieje.

            Dogodną okazją pomagającą otworzyć się na działanie Ducha Świętego będzie XI Forum Formacyjne, które odbędzie się w Tarnowie w Arenie „Jaskółka” w dniach od 29 do 30 stycznia br. Pragniemy, aby był to czas zasłuchania w słowo Boże, czas wspólnej modlitwy i wołania o dar Ducha Świętego, ażeby dopomagał nam budować Kościół na wzór Chrystusa.

Z wiadomych względów nie możemy spotkać się wszyscy, ale pragnę zaprosić na to wydarzenie przedstawicieli każdej wspólnoty parafialnej. Spotkanie Jezusa z uczniami przeżywającymi kryzys skończyło się ich posłaniem z misją głoszenia Jezusa w świecie. Spotkanie ze Zmartwychwstałym dało uczniom taką moc, iż doświadczenie kryzysu stało się przestrzenią wielkiego Bożego działania. Oby doświadczenie uczniów z Wieczernika stało się także doświadczeniem Kościoła tarnowskiego.

Zapisy do udziału w XI Forum Formacyjnym odbywają się przez stronę internetową, zaś szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach rozesłanych do parafii.

           Z pasterskim błogosławieństwem i darem modlitwy

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Serdecznie zapraszamy dzisiaj na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00.

Grupa Młodzieżowa działająca przy naszej parafii pod kierunkiem ks. Romana serdecznie zaprasza na Jasełka, które zaprezentuje dzisiaj o godz. 17.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej.

Serdecznie zapraszamy na Msze święte kolędowe, które sprawujemy w dni powszednie o godz. 17.00. Podczas tych Mszy świętych modlimy się za rodziny z poszczególnych osiedli. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy:

  • Poniedziałek – Osiedla: Czeczugi, Paluchy i Mastalerze
  • Wtorek – Osiedla: Króle i Łęg Dolny
  • Środa – Osiedla: Rzeka Górna, Rzeka Dolna i Zabaście
  • Czwartek – Osiedla: Talafusy i Piszczki
  • Piątek – Osiedla: Hardopadły, Połanki, Makowica i Obłaz Wyżny
  • Sobota – Osiedla: Gabrysie, Górki i Zagonie

Bardzo prosimy, aby przynieść z sobą wodę do poświęcenia. Na zakończenie Mszy świętej będzie adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przy wyjściu z kościoła prosimy, aby każda rodzina wzięła od ministrantów książeczkę, w której zamieszczone są modlitwy do odmówienia w rodzinie w domu. Prosimy, by wspólnie pomodlić się w domu i pokropić mieszkańców i dom wodą święconą.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary składane przy okazji Mszy kolędowych, szczególnie dla ministrantów i lektorów.

Z całego serca zachęcamy rodziców do zapisania się do Róży Rodziców. Jest to forma modlitwy wspólnotowej, którą tworzy 20 osób. Celem modlitwy jest otoczenie płaszczem opieki Bożej dzieci, by je uchronić przed niebezpieczeństwami i zagrożeniami, które niesie dzisiejszy świat. Sama świadomość, że tak wiele osób szturmuje modlitwą niebo prosząc o Bożą opiekę daje rodzicom spokój serca i często uwalnia od wielu lęków. Modlitwa ta często uzdrawia relacje w rodzinach. To niezwykły dar, jaki rodzice mogą ofiarować swoim dzieciom: poświęcenie 4-5 minut dziennie, aby dziecko miało opiekę 24 godz./dobę. Niezwykła Boża ekonomia. Zatem jeśli ktoś byłby chętny do podjęcia się takiej ofiary prosimy o podejście do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

W środę po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na spotkanie Parafialny Zespół Synodalny.

W sobotę o godz. 11.00 spotkanie dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci (PDMD).

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00 odprawiona będzie Msza święta za wszystkich górali z intencji Związku Podhalan w Tylmanowej. Serdecznie zapraszamy i prosimy wszystkich, którzy posiadają stroje regionalne, aby w nich przyszli na tę Mszę świętą.

Serdecznie dziękujemy za ofiary na składkę złożone w ubiegłą niedzielę, w Trzech Króli i w I piątek na misje. Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom obfitym błogosławieństwem!

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek rano zapraszamy z rodzin: Jadwigi Kozielec, Elżbiety Osman, Marii Sroki, Renaty Kurnyty, Józefy Homerskiej, Anny Podgórskiej, Stanisławy Ciesielki, Józefa Ciesielki, Barbary Ciesielki i Marii Szałęgi.

W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Jan Oleksy z Osiedla Grzebaki – jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00; oraz śp. Karolina Bodziarczyk z Osiedla Brzegi – jej pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 13.00. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!