„Z Jego pełności wszyscyśmy otrzymali – łaskę po łasce”   (J 1,16)

Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy świętej o godz. 7.00. Zapraszamy wszystkich członków Róż Różańcowych, również Róży Rodziców.

Serdecznie zapraszamy na Msze święte kolędowe, które sprawujemy w dni powszednie o godz. 17.00. Podczas tych Mszy świętych modlimy się za rodziny z poszczególnych osiedli. W tym tygodniu serdecznie zapraszamy:

  • Poniedziałek – Osiedla: Ligasy, Stachówka i Bliszcze
  • Wtorek – Osiedla: Ziemianki, Potok, Padół i Miazgi
  • Środa – Osiedla: Mostki, Chlebki, Michałki, Brodki, Glinik i Kozielce
  • Piątek – Osiedla: Górzany, Wybrańce i Kaletówka
  • Sobota – Osiedla: Grzebaki, Kozuby, Marciakówka, Zaziąbły i Klępy

Bardzo prosimy, aby przynieść z sobą wodę do poświęcenia. Na zakończenie Mszy świętej będzie adoracja i błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Przy wyjściu z kościoła prosimy, aby każda rodzina wzięła od ministrantów książeczkę, w której zamieszczone są modlitwy do odmówienia w rodzinie w domu. Prosimy, by wspólnie pomodlić się w domu i pokropić mieszkańców i dom wodą święconą.

Z całego serca dziękujemy za wszelkie ofiary składane przy okazji Mszy kolędowych.

W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.

W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Starajmy się, jak trzej królowie zawsze i całym życiem oddawać cześć Chrystusowi. Chciejmy przyjąć Jezusa do naszych serc i do naszych domów. Zewnętrznym znakiem tego przyjęcia niech będą wypisane na drzwiach domu poświęconą kredą znaki: K+M+B 2022.

Dzień 6 stycznia jest obchodzony jako Diecezjalny Dzień Misyjny. Składka będzie przeznaczona na misyjne cele diecezjalne i ogólnopolskie.

Jest to również patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy poprzez ofiary na kolędę misyjną wspierają dzieci w misyjnych krajach.

W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca stycznia. Chciejmy tego dnia przyjąć Komunię wynagradzającą Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

Serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary złożone w Święta i Nowy Rok. Niech Bóg wynagrodzi dobrodziejom Parafii obfitym błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie kościoła.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano prosimy do sprzątania z rodzin: Adama Bryniarskiego, Katarzyny Niedzielskiej, Krzysztofa Ciesielki, Piotra Ciesielki, Joanny Homerskiej, Przemysława Babika, Andrzeja Mikołajczyka, Teresy Chrobak, Danuty Bodziony i Zofii Piszczek.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Franciszek Tworek (lat 87) z Marciakówki. Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!