„Błogosławiona jesteś między niewiastami

i błogosławiony jest owoc Twojego łona”

 (Łk 1,42)

Przed nami ostatni tydzień przed uroczystością Bożego Narodzenia. Zapraszamy codziennie rano na Msze święte roratnie. Pół godziny przed roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Po Mszy świętej modlimy się Nowenną do Dzieciątka Jezus.

W zakrystii i w domu sióstr można nabywać opłatki na stół wigilijny. Również w zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Caritas.

Spowiedź przed świętami będzie w naszym kościele w środę w godzinach: 10.00-12.00; 15.00-16.30 i 17.00-18.00.

Przygotowując się do spowiedzi pamiętajmy o konieczności wypełnienia wszystkich warunków dobrej spowiedzi. Najpierw przypominamy sobie popełnione grzechy, czyli robimy rachunek sumienia korzystając z pomocy np. książeczki. Po rachunku sumienia czynimy akt żalu za grzechy i postanawiamy poprawę. Dopiero po wypełnieniu tych warunków możemy przystąpić do konfesjonału i rozpocząć spowiedź. Po spowiedzi wypełniamy piąty warunek: zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźnim. Szczególnie w kontekście świąt Bożego Narodzenia chciejmy pamiętać o zadośćuczynieniu bliźnim za wszelkie zło, które im uczyniliśmy. Chciejmy pogodzić się, przeprosić, oddać skradzione rzeczy lub wynagrodzić finansowo, by w zgodzie i miłości przyjąć do serca Pana Jezusa.

Spowiedź dla osób pracujących za granicą będzie w czwartek od 17.00-18.00.

Do chorych z posługą sakramentalną kapłani udadzą się w czwartek od godz. 9.00.

W piątek Wigilia Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza święta roratnia o godz. 6.45. Nie będzie wieczornej Mszy świętej. Podczas Mszy świętej roratniej zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny.

Zachęcamy, by przeżyć dzień Wigilii zgodnie z naszą tradycją: zachować post przez cały dzień, wieczorem zasiąść do stołu rodzinnego. Przy łamaniu się opłatkiem składamy sobie życzenia, ale nie zapomnijmy o wspólnej, rodzinnej modlitwie, przeczytaniu fragmentu z Pisma świętego o narodzeniu Pana Jezusa. Zachęcamy, by do wieczerzy wigilijnej nie podawać żadnego alkoholu! Zachęcamy, by w ogóle Święta przeżyć w klimacie trzeźwości. Radość z przyjścia Boga na świat nie powinna zostać przysłonięta grzechem pijaństwa.

Serdecznie zapraszamy na Mszę świętą pasterską o godz. 24.00.

Od 23.30 przed kościołem górale ze Związku Podhalan z kapelą będą śpiewać góralskie kolędy.

Składka podczas Pasterki jest przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

W sobotę uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy Panu Bogu, że zesłał nam swojego Syna, Wcielone Słowo. Dziękujemy za to, że jest Bogiem z nami. Niech te święta skierują nasze myśli ku Bogu i sprawią, że i w naszym sercu narodzi się i będzie żył sam Bóg. Msze święte w Boże Narodzenie o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.

W niedzielę uroczystość Świętej Rodziny. Podczas wszystkich Mszy świętych będziemy się modlić o świętość naszych rodzin. Będzie również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżeństw.

Msze święte w przyszłą niedzielę o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Nie będzie Mszy świętej o godz. 16.00.

Poświęcenie owsa na sumie.

Ze względu na pandemię nie będziemy w tym roku posyłać misyjnych kolędników, by szli i głosili Radosną Nowinę o Narodzeniu Pańskim. Natomiast dzieci przy wejściu do kościoła będą do puszek zbierały ofiary na projekty misyjne misjonarzy. Bardzo prosimy o ofiarność i otwarte serce na ludzi na całym świecie.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania w czwartek po Mszy świętej rano z rodzin: Jana Piszczka, Marii Marądel, Jana Ligasa, Władysława Kulasika, Stanisławy Ligas, Katarzyny Wąchała, Barbary Ciesielki, Marii Ciesielki, Józefa Piszczka i Teresy Noworolnik.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Dziękujemy również za złożone podarunki dla dzieci w ramach akcji: Paczuszka dla maluszka.

Zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej – dzisiaj o godz. 14.00.

W ostatnim tygodniu zmarł śp. Franciszek Zbozień (lat 86) z Osiedla Hardopadły. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!