„Idzie mocniejszy ode mnie (…)

On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem.

Ma On wiejadło w ręku dla oczyszczenia swego omłotu:

pszenicę zbierze do spichrza, a plewy spali w ogniu nieugaszonym”

(Łk 3,16-17)

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uroczystego przeżycia naszego parafialnego Odpustu. Dziękujemy siostrom zakonnym, za udekorowanie obu kościołów i prowadzenie śpiewu. Chórowi parafialnemu za uświetnienie uroczystości. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza: ministrantom i lektorom. Dziękujemy paniom przygotowującym odpustowy posiłek na plebanii. Dziękujemy wszystkim, którzy postarali się, by oba nasze kościoły lśniły czystością. Wszystkim składamy serdeczne Bóg zapłać!

W zakrystii i w domu sióstr można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za pracę sióstr w naszej parafii.

Również w zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Msze święte roratnie odprawiane będą w tym tygodniu codziennie rano. Pół godziny przed roratami śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka, na których będą wypisane dobre uczynki, które wykonały danego dnia.

W środę na Mszę święta wieczorną i spotkanie zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII.

W czwartek rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus.

W piątek Ojciec Święty Franciszek obchodził będzie 85 urodziny. W naszych modlitwach pamiętajmy o Papieżu wypraszając mu światło Ducha Świętego na każdy dzień apostolskiej posługi.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Jutro po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Katarzyny Chlebek, Sylwii Jurek, Renaty Słowik, Zofii Piszczek, Danuty Noworolnik, Haliny Michałczak, Katarzyny Michałczak, Barbary Kulasik, Marii Noworolnik i Agaty Twardowskiej.

Ze względu na wprowadzane coraz bardziej rygorystyczne obostrzenia, świadczące o rozwijaniu się koronawirusa, wraz z Radą Parafialną podjęliśmy decyzję o odprawieniu kolędy w formie celebrowanych Mszy świętych w intencji poszczególnych rejonów parafii. Mamy nadzieję, że wkrótce zaraza ustanie i będzie można wrócić do tradycyjnej formy odwiedzin duszpasterskich.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i w odpust. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Dziękujemy za złożone już podarunki dla dzieci w ramach akcji: Paczuszka dla maluszka. Ręczniki, pościel, duże pampersy, zabawki edukacyjne można składać do 20 grudnia.

W środę po Mszy świętej wieczornej w Wiejskim Ośrodku Kultury odbędzie się próba śpiewu góralskich kolęd. Wszystkich chętnych, zwłaszcza muzykantów grających na tradycyjnych instrumentach (skrzypce, basy), serdecznie zapraszamy.

W ostatnim tygodniu zmarli śp. Jan Wilczyński (lat 71) z Osiedla Łęg Dolny i śp. Katarzyna Tworek (lat 88) z Osiedla Króle. Polećmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!