„Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego” (Łk 3,4)

Jutro w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Mikołaja Biskupa. Msze święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00. Kazania odpustowe wygłosi ks. Konrad Kupiec pracujący w parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Brzesku. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią wszystkie Msze święte będą odprawiane w nowym kościele. Stary kościół będzie otwarty i zachęcamy do nawiedzenia go na chwilę modlitwy. Pamiętajmy, że odpust to przede wszystkim możliwość zyskania Bożej łaski i odpuszczenia kary doczesnej, jaką zaciągamy popełniając grzechy. Chciejmy więc z wielką pobożnością przeżyć ten święty czas. Na uroczystą sumę odpustową zapraszamy wszystkich w regionalnych strojach.

W środę uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 17.00. Jest to szczególny dzień dla rodziców, którzy modlą się za swoje dzieci w Róży Rodziców św. Moniki. To niezwykle piękna inicjatywa, godna naśladowania. Trzeba, aby rodzice modlili się za swoje dzieci, zwłaszcza w dzisiejszych, tak trudnych i niebezpiecznych, czasach. Odmówienie jednego dziesiątka różańca każdego dnia nie jest przecież wielką trudnością. Zachęcamy więc rodziców do tworzenia kolejnych Róż. Wszystkich chętnych prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

Na Mszę święta o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z klas III wraz z rodzicami. Dzieci otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej.

W środę zapraszamy na Godzinę Łaski od 12.00-13.00. Ten czas modlitwy związany jest z objawieniami Matki Bożej we włoskiej miejscowości Montichiari. Właśnie 8 grudnia 1947 roku Maryja powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie, ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski.

Jeśli ktoś nie może w tym czasie nawiedzić kościoła, a będzie modlił się w południe w domu, ten także otrzyma za moim pośrednictwem wiele łask. Każdy, kto będzie modlić się w tej intencji i wylewał łzy pokuty, odnajdzie pewną drabinę niebieską, przez me macierzyńskie Serce będzie też miał zapewnioną opiekę i łaskę.

Znajdźmy więc czas dla Maryi prosząc o łaski dla całego świata.

W środę po wieczornej Mszy świętej spotkanie Rady Parafialnej w sprawie kolędy.

W piątek imieniny obchodzi s. Loretta, nasza organistka. Składamy siostrze najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej z Loretto.

W zakrystii i w domu sióstr można nabywać opłatki na stół wigilijny. Ofiary składane przy tej okazji są wyrazem naszej wdzięczności za pracę sióstr w naszej parafii.

Również w zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

Msze święte roratnie odprawiane będą w tym tygodniu we wtorek, czwartek, piątek i sobotę rano. Pół godziny przed roratami śpiewać będziemy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci prosimy, by przynosiły ze sobą lampiony oraz serduszka, na których będą wypisane dobre uczynki, które wykonały danego dnia.

W przyszłą niedzielę Godzina Miłosierdzia o 15.00. Serdecznie zapraszamy.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę i na zakończenie rekolekcji. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła.

Dziękujemy za złożone już podarunki dla dzieci w ramach akcji: Paczuszka dla maluszka. Ręczniki, pościel, duże pampersy, zabawki edukacyjne można składać do 20 grudnia.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Beaty Szymańskiej, Agnieszki Piszczek, Piotra Gabrysia, Edyty Turek, Marzeny Wąchała, Eweliny Sidzińskiej, Agaty Noworolnik, Renaty Noworolnik, Wandy Noworolnik, Juliana Grzywnowicza.

W ostatnim tygodniu zmarł śp. Stanisław Homerski (lat 85) z Osiedla Makowica. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!