„Niebo i ziemia przeminą, ale moje słowa nie przeminą” (Mk 13,31)

Dzisiaj obchodzimy w Kościele niedzielę Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W szczególny sposób chcemy się modlić w intencji Libanu, ziemi św. Charbela, tak ciężko doświadczanej przez wojnę, zamachy i nienawiść do chrześcijan. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na pomoc chrześcijanom w Libanie.

Dzisiaj również zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o godz. 15.00. Będziemy w szczególny sposób modlić się w intencji naszej Ojczyzny, a także o łaskę uwolnienia nas spod epidemii koronawirusa.

Dzisiaj o godz. 17.00 młodzieżowa grupa teatralna Renovatio z Krużlowej zaprasza na spektakl pt. Wizyta. Nawiązuje on do pielgrzymek Jana Pawła II do naszej Ojczyzny za czasów PRL-u. Przedstawienie odbędzie się w sali Wiejskiego Ośrodka Kultury w Tylmanowej.

Na Mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy:

– młodzież z klas VIII w środę

– dzieci z klas III w piątek

W najbliższym tygodniu Msze święte codziennie rano o godz. 6.45, wieczorem w środę i piątek o godz. 17.00. W środę zapraszamy do wspólnej modlitwy do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00.

W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Jest to uroczystość patronalna Akcji Katolickiej. Członkom Akcji Katolickiej życzymy wielu Bożych łask i światła Ducha Świętego w podejmowaniu zadań ewangelizacyjnych. Spotkanie Akcji Katolickiej w przyszłą niedzielę po wieczornej Mszy świętej.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o godz. 9.00 do grona ministrantów zostanie przyjętych 20 chłopców. Serdecznie im gratulujemy. Z całego serca dziękujemy rodzicom tych chłopców za świadectwo wiary i prowadzenie swoich synów do Jezusa. Będziemy się modlić, żeby ministranci zawsze przynosili swoim rodzicom wiele radości i dumy z tego, że zostali wychowani na dobrych i pobożnych ludzi.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiaj na inwestycje. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Zofii Ligas, Katarzyny Tokarczyk, Beaty Paluch, Anety Nosal, Małgorzaty Mastalskiej, Genowefy Piszczek, Lucyny Wójcik, Elżbiety Noworolnik, Stanisławy Noworolnik i Jacka Noworolnika.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuły np. piękny artykuł o Ostrej Bramie. W Niedzieli ciekawe artykuły o różnych formach pomocy biednym.

W ostatnim tygodniu zmarł śp. Józef Jurek z Osiedla Zaziąbły (lat 78). Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!