„Pan, Bóg nasz, Pan jest jedyny” (Mk 12,29)

Dzisiaj ostatnie w tym roku nabożeństwo różańcowe po Mszy świętej o godz. 16.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przez październik z gorliwością modlili się na różańcu. Dziękujemy rodzicom, którzy przyprowadzali swoje dzieci na nabożeństwa różańcowe. Prosimy, by nie zaprzestawać modlitwy różańcowej. Niech ona łączy nas z Bogiem przez wstawiennictwo Matki Bożej, Królowej Różańca świętego.

Jutro przeżywać będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy dziękować Bogu za wszystkich świętych ludzi, których Kościół stawia nam za wzór postępowania. Będziemy również modlić się za naszych bliskich zmarłych. Msze święte w naszym kościele będą odprawione o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i o godz. 14.00. Po Mszy świętej o godz. 14.00 odśpiewamy Nieszpory za zmarłych i wyruszymy na cmentarz w procesji różańcowej.

Na cmentarzu w uroczystość Wszystkich Świętych będzie można złożyć ofiarę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Już dzisiaj serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary.

Od uroczystości Wszystkich Świętych przez osiem kolejnych dni (tzw. Oktawę) można zyskać i ofiarować za zmarłych odpust zupełny. Jest to dla zmarłych nieoceniona pomoc. Dlatego nie powinniśmy zaniedbać możliwości zyskiwania odpustów.

Warunki zyskania odpustu są następujące:

– stan łaski uświęcającej

– przyjęcie Komunii świętej

– wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego

– nawiedzenie cmentarza lub kościoła połączone z modlitwą za zmarłych: „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”

– modlitwa w intencjach Ojca Świętego.

We wtorek wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny. Msze święte w naszym kościele odprawione będą o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.

W oktawie, a więc do 8.11, będziemy modlić się na różańcu za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 16.30. Po różańcu i wypominkach będzie odprawiona Msza święta.

Serdecznie dziękujemy mieszkańcom Osiedli Księżaki i Bliszcze za uprzątnięcie z cmentarza liści i plastikowych śmieci. Niestety nie udało się wywieźć wszystkich plastików. Dlatego we wtorek zostaną podstawione puste kontenery. Jeśli ktoś z panów, nie tylko z tych Osiedli,  mógłby pomóc w załadowaniu śmieci do kontenerów prosimy o podejście na cmentarz we wtorek około południa.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00. W modlitwie prośmy Boga o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o wierność w powołaniu dla kapłanów, sióstr zakonnych i kleryków pochodzących z naszej parafii.

I piątek miesiąca. Jest to dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Chciejmy w tej intencji przyjąć Komunię świętą. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

– codziennie spowiadamy rano od godz. 6.15

– środa od godz. 16.30 – klasy IV, V i VI

– czwartek od godz. 16.30 – klasy VII, VIII oraz młodzież szkół średnich

– piątek od godz. 16.00 – dorośli

Do chorych kapłani udadzą się w piątek: ks. Proboszcz przed południem, ks. Roman popołudniu.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec za zmarłych i nabożeństwo I-sobotnie o godz. 16.30. Po nich będzie odprawiona Msza święta.

W sobotę po Mszy świętej katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w listopadzie.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy wszystkich członków Róż Żywego Różańca.

W przyszłą niedzielę członkowie Grupy Młodzieżowej zapraszają dzieci na Bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej o godz. 15.00. Prosimy, by stroje dzieci nawiązywały do strojów świętych. Rodziców również zapraszamy do wspólnej zabawy. Będą konkursy z nagrodami, a także zabawy taneczne.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. We wtorek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Marii Gabryś, Moniki Osman, Haliny Mróz, Stanisławy Zacher, Barbary Stachoń, Anny Chrobak, Elżbiety Pietras, Jadwigi Kozielec, Marii Węglarz i Krzysztofa Michałczaka.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuły np. o niezwykłych świętych, o których tak mało wiemy (Perpetua, Felicyta, Róża z Limy…).

Od najbliższego tygodnia chcielibyśmy zmienić porządek uroczystości pogrzebowych. Zmiany wynikają z troski o wygodę wiernych, umożliwienie jak największej liczbie uczestników pogrzebu włączenia się w modlitwę różańcową za zmarłego, jak również o zapewnienie możliwości skorzystania z sakramentu pokuty. Dlatego porządek pogrzebu będzie wyglądał w następujący sposób:

– 40 minut przed Mszą świętą karawan zakładu pogrzebowego wyruszy z trumną ze zmarłym z kaplicy cmentarnej na dziedziniec kościelny. Tutaj powita go kapłan i wprowadzi do kościoła;

– 30 minut przed Mszą świętą w kościele będzie odmawiany różaniec za zmarłego. W tym czasie będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej, a także zamówienia Mszy świętej za zmarłego;

– po różańcu będzie odprawiona Msza święta pogrzebowa, po której ciało będzie odprowadzane na cmentarz.

Czyniąc te zmiany, mamy nadzieję, że nasza wspólna modlitwa za zmarłego, w której będzie mogła uczestniczyć nie tylko najbliższa rodzina, ale również sąsiedzi, przyjaciele i znajomi, a także możliwość skorzystania ze spowiedzi sprawią, że w większym jeszcze stopniu będziemy mogli przyjść z pomocą naszym bliskim zmarłym.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Stanisław Stachoń z Osiedla Płaśnie (lat 68). Polećmy zmarłego miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!