Wielu nastawało na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: „Synu Dawida, ulituj się nade mną!” (…) Jezus mu rzekł: „Idź, twoja wiara cię uzdrowiła”. (Mk 10,48.52)

Rozpoczęliśmy dzisiaj Tydzień Misyjny. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są po wieczornej Mszy świętej. W piątek o godz. 16.30. Podczas różańca będziemy polecać Bożej opiece szczególnie misjonarzy i misjonarki głoszące Ewangelię na całym świecie.

Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Serdecznie prosimy o zadbanie o groby swoich bliskich. Zwracamy się z prośbą, aby odpowiednio segregować śmieci na cmentarzu. Prosimy wszystkie plastiki i szkło: wkłady do zniczy, znicze, sztuczne kwiaty – wrzucać do kontenera. Natomiast liście, trawę i naturalne kwiaty wrzucać na miejsce do tego wyznaczone. Bardzo prosimy, aby nie mieszać plastików z trawą.

Uprzejmie prosimy mieszkańców Osiedli Księżaki i Bliszcze, aby w sobotę wywieźć trawę i liście.

Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych będzie w naszym kościele codziennie rano od godz. 6.15-6.45 oraz popołudniu od środy do piątku w godzinach 16.30-18.00. Zachęcamy, by skorzystać z sakramentu pokuty. Najlepszym darem, jaki możemy ofiarować naszym zmarłym, jest dar Komunii świętej oraz zyskiwanych odpustów, a do tego potrzeba stanu łaski uświęcającej.

W sobotę Ochotnicza Straż Pożarna w Tylmanowej obchodzić będzie 90. rocznicę powstania. Obchody rozpocznie Msza święta o godz. 14.00. W naszych modlitwach wyraźmy wdzięczność druhom i druhnom OSP za gotowość niesienia pomocy nie tylko podczas pożarów, ale również wszystkich innych klęsk żywiołowych i kataklizmów. Niech potrzebne łaski wyprasza im św. Florian, patron strażaków.

Ze względu na wzrost zachorowań na COVID-19 w całej Polsce, ale również ze względu na czas infekcji katarowo-grypowych zwracamy się z wielką prośbą do wszystkich Parafian o zakładanie w kościele maseczek na usta i nos. Mamy nadzieję, że to pozwoli nam uniknąć zarażenia. Serdecznie dziękujemy za zrozumienie.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Barbary Owsianki, Bożeny Mikowskiej, Krystyny Chlipała, Zofii Breźnej, Małgorzaty Niemiec, Marii Ligas, Józefa Chlebka, Szymona Chlebka, Marii Mastalskiej i Czesławy Wild.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i dzisiaj na misje. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ciekawe artykuły np. o uzależnieniu od Facebooka, czy o przepisach liturgicznych, które należy przestrzegać, bo liturgia nie jest naszą własnością. Natomiast w Niedzieli znajdziemy artykuł o źródle siły człowieka, którym jest różaniec i nowenna pompejańska.

W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Salomea Grzebak z Osiedla Grzebaki (lat 84). Polećmy zmarłą miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z wizytą Ad limina Apostolorum

Drodzy Diecezjanie!

Razem z biskupami pomocniczymi diecezji tarnowskiej będziemy przez najbliższy tydzień składać w Rzymie wizytę zwaną Ad limina Apostolorum, czyli dosłownie „do progów Apostołów”. Zgodnie wielowiekową tradycją oraz aktualnymi wymogami prawa kanonicznego, „biskup diecezjalny obowiązany jest co pięć lat przedstawić Papieżowi sprawozdanie o stanie powierzonej sobie diecezji” (kan. 399). Dlatego biskupi, w czasie określonym przez Stolicę Apostolską, udają się do Rzymu „dla uczczenia grobów świętych Apostołów Piotra i Pawła oraz spotkania się z Ojcem Świętym” (kan. 400). Poprzednia wizyta polskich biskupów w Rzymie odbyła się w roku 2014. Poprzedziła ona dwa wielkie wydarzenia: kanonizację Jana Pawła II oraz Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Obecna wizyta Ad limina Apostolorum odbywa się z dwuletnim opóźnieniem ze względu na pandemię. Podstawowym celem wizyty jest umocnienie jedności pomiędzy biskupami a Następcą Apostoła Piotra, a także łączności pomiędzy danym Kościołem lokalnym a Kościołem powszechnym.

Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w intencji Ojca Świętego Franciszka oraz nas biskupów, abyśmy pod Jego przewodnictwem jak najlepiej służyli ludowi Bożemu i prowadzili go do zbawienia.

Z pasterskim błogosławieństwem i modlitwą

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI