„Kto by między wami chciał się stać wielkim, niech będzie sługą waszym.

A kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich.

Bo i Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz żeby służyć” (Mk 10,43-45)

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są po wieczornej Mszy świętej. W piątek o godz. 16.30.

W środę na Mszę świętą o godz. 17.00 i nabożeństwo różańcowe oraz spotkanie formacyjne zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Danuty Hebdy, Renaty Rams, Stanisławy Chlebek, Anny Michałczak, Anny Piszczek, Michaliny Hebdy, Małgorzaty Chlebek, Haliny Chrobak, Bernadety Maciaszek i Katarzyny Migas.

Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy artykuły np. o uchodźcach, czy o świętych nauczycielach, natomiast w Niedzieli świetny artykuł o współpracy w rodzinie.

Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki, które prosimy składać w kancelarii parafialnej.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Józef Adamczyk z Osiedla Kłodne (lat 65) oraz małe dzieciątko – Wiktoria. Polećmy ich oboje miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

 

Drodzy Członkowie V Synodu Diecezji Tarnowskiej, Parafialnych Zespołów Synodalnych oraz wszyscy Diecezjanie!

            Na całym świecie rozpoczynamy dzisiaj diecezjalny etap konsultacji synodalnej, który jest przygotowaniem do obrad Synodu Biskupów w Rzymie w 2023 roku. Wydarzenie to ma podkreślić jedność Kościoła katolickiego, wspólne wsłuchiwanie się w to, co Duch Święty mówi do współczesnego Kościoła oraz wspólnotowe odczytywanie znaków czasu i wychodzenie im naprzeciw. Uroczyście zainauguruję te działania w naszej diecezji celebrując w dniu dzisiejszym w tarnowskiej katedrze Eucharystię o godz. 18.00.

            Zrządzeniem Bożej Opatrzności w to ogólnoświatowe synodowanie wpisuje się nasz, trwający od 2018 roku, V Synod Diecezji Tarnowskiej. Zaplanowany czas trwania naszego Synodu wydłużył się z powodu utrudnień organizacyjnych związanych z pandemią. Dało to jednak dogodną okazję ku temu, żeby podejmowane konsultacje w ramach V Synodu naszej diecezji zsynchronizować z konsultacjami w obszarze przyszłego Synodu Biskupów (2021-2023). Już teraz zapraszam wszystkich Diecezjan do odpowiedzi na pytania konsultacyjne, które już niedługo będą przedstawione, zaś zebrane wyniki zostaną wykorzystane w pracy Synodu Biskupów w 2023 roku. Równolegle, aż do zakończenia naszego Synodu, można formułować własne spostrzeżenia, uwagi i pomysły, przesyłając je bezpośrednio do Sekretariatu V Synodu Diecezji Tarnowskiej na adres: synod@diecezja.tarnow.pl.

            Pragnę podziękować Wam wszystkim, drodzy Diecezjalnie, za trwającą wciąż modlitwę w intencji V Synodu naszej diecezji oraz aktywne angażowanie się w jego prace. Serdecznie dziękuję wspólnotom osób konsekrowanych, które bardzo często codziennie zanoszą tę intencję do dobrego Boga. Proszę Was wszystkich, aby wciąż modlitwę synodalną odmawiać we wspólnocie parafialnej w każdą niedzielę podczas Eucharystii. Odmówmy ją także teraz, polecając całe dzieło synodowania Bożej Opatrzności:

Boże w Trójcy Świętej Jedyny,
Obdarz nas swoją prawdą, miłością i pokojem,
abyśmy jako rodzina tarnowskiego Kościoła
owocnie przeżyli synod diecezjalny.

Pragniemy
w jedności z Kościołem powszechnym,
odnowić i ożywić nasz Kościół tarnowski
i w świetle Ewangelii
właściwie odczytać znaki czasu.

Maryjo, Matko Kościoła
i Patronko Diecezji Tarnowskiej,
prowadź nas i wspieraj
w synodalnej pielgrzymce wiary!

Wszyscy święci i błogosławieni
diecezji tarnowskiej,
módlcie się za nami!