„Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Jezus mu rzekł: (…) Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę.”

(Mk 10,17-19)

Dzisiaj obchodzimy Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia ofiarą do puszki.

Dzisiaj zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia połączoną z nabożeństwem różańcowym o godz. 15.00.

Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są po wieczornej Mszy świętej. W piątek o godz. 16.30. Dzieci zapraszamy na różaniec szczególnie we wtorek i czwartek.

W poniedziałek na Mszę świętą i różaniec zapraszamy dzieci przygotowujące się do
I Komunii świętej wraz z rodzicami.

W środę zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00 i ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła.

W środę po Mszy świętej i nabożeństwie fatimskim spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.

W czwartek (14.10) swoje święto obchodzić będą nauczyciele. Z tej okazji składamy już dzisiaj serdeczne życzenia. Niech Duch Święty obdarza swoim światłem, dzięki któremu możemy poznać Boże drogi i nimi prowadzić powierzone Waszej, drodzy Nauczyciele, pieczy młode pokolenie. Msza święta w intencji nauczycieli naszych szkół i przedszkoli w czwartek o godz. 9.00.

W piątek obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. W szczególny sposób będziemy modlić się o łaskę Bożej pociechy dla rodziców, którzy przeżyli to trudne doświadczenie.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Serdecznie dziękujemy za dzisiejszą składkę na inwestycje parafialne. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Krystyny Mikołajczyk, Stanisława Mikołajczyka, Marii Ziemianek, Marii Wojdyło, Zofii Rams, Katarzyny Kurkała, Danuty Michałczak, Agnieszki Michałczak, Danuty Hebda i Zofii Ziemianek.

W zakrystii można jeszcze nabyć Kalendarz Rolników w cenie 25 zł. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej. W nowym numerze Gościa Niedzielnego znajdziemy ciekawe artykuły np. o niewinnym kardynale Pell z Australii, o grzechu i przebaczeniu, czy artykuł na temat dzieci utraconych i ich rodziców. Jest również nowy numer Promyczka dla dzieci.

Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Przy wyjściu z kościoła można zabrać kartki na wypominki, które prosimy składać w kancelarii parafialnej.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Władysław Kozielec z Osiedla Obłaz Wyżny (lat 56). Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!