„Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im;

do takich bowiem należy królestwo Boże.” (Mk 10,14)

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego

Drodzy Diecezjanie!

Wraz z dzisiejszą niedzielą rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów pod ogólnym hasłem: „Panie, naucz nas się modlić!”, będzie podejmowana tematyka poświęcona modlitwie. Zostaną zaprezentowane tematy traktujące o biblijnych i teologicznych podstawach modlitwy, o jej rodzajach i formach oraz przebogatej tradycji modlitewnej na przestrzeni dziejów Kościoła.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN. Gorąco zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i formacyjnej.

Z pasterskim błogosławieństwem

†Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Rozpoczęliśmy miesiąc październik. Poprzez modlitwę różańcową pragniemy uprosić u Boga, przez ręce Niepokalanej, łaski dla nas, dla naszych rodzin, parafii, Ojczyzny i całego świata. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiane są po wieczornej Mszy świętej. W czwartek i piątek o godz. 16.30. Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele, prosimy aby odmawiać różaniec w domu. Zachęcamy do rodzinnej wspólnej modlitwy różańcowej. Za wspólnotowe odmówienie jednej części różańca można zyskać odpust zupełny.

We wtorek wspominać będziemy św. Siostrę Faustynę Kowalską, której relikwie mamy w naszym kościele. Przez jej wstawiennictwo wypraszajmy łaskę miłosierdzia dla nas i dla całego świata.

W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy na adorację o godz. 16.00, podczas której pamiętajmy w modlitwie o powołanych do służby Bogu kapłanach, siostrach zakonnych i klerykach. Wypraszajmy również łaskę nowych, świętych powołań z naszej Parafii.

Spotkanie Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci w sobotę o godz. 11.00.

W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Tego dnia ofiarą do puszki będziemy mogli wesprzeć Dzieło Nowego Tysiąclecia, które poprzez stypendia pomaga zdolnej młodzieży.

W przyszłą niedzielę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia połączoną z nabożeństwem różańcowym o godz. 15.00.

W naszej parafii pracują Siostry Albertynki. Wykonują różne funkcje: katechetki w szkole, zakrystianki, organistki, prowadzą scholę, świetlicę dla dzieci. Wiele dobra otrzymujemy poprzez ich ręce. Bądźmy im za to wdzięczni! Jak co roku, prosimy by w osiedlach zorganizować zbiórkę z tego, co Bóg w swojej hojności nam dał.

Dzisiaj chcemy serdecznie podziękować siostrze Ryszardzie, która przez ostatnie lata służyła nam w zakrystii. Siostra odchodzi z naszej parafii ze względu na planowaną operację. Niech więc nasza wdzięczność wyrazi się również poprzez modlitwę o szybki powrót do zdrowia.

Na miejsce s. Ryszardy witamy w naszej wspólnocie s. Irminę i życzymy wiele radosnych chwil i satysfakcji z pracy w naszej Parafii.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem. W przyszłą niedzielę składka na inwestycje parafialne.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Jadwigi Ziemianek, Agnieszki Dyda, Ireny Wojdyło, Teresy Ziemianek, Ewy Kaput, Małgorzaty Kozielec, Zofii Chlebek, Marii Konopka, Marii Wojdyło, Jolanty Chrobak.

W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolników w cenie 25 zł. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do dyspozycji przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy rodziców do nabycia czasopism dla dzieci: Promyczka, lub Małego Gościa Niedzielnego.

Przypominamy, że zgodnie z Regulaminem Cmentarza, przyjętym przez Radę Parafialną i obowiązującym od 2017 roku, wszystkie prace na cmentarzu: zarówno przy grobach, nagrobkach, ścieżkach, jak i drzewach trzeba uzgodnić z administratorem cmentarza, którym jest ks. Proboszcz. Na wszelkie prace trzeba mieć jego pisemne zezwolenie.

W ubiegłym tygodniu zmarła śp. Irena Szymańska z Osiedla Piszczki (lat 85). Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj jej wieczne spoczywanie!