„A kto by się stał powodem grzechu

dla jednego z tych małych, którzy wierzą,

temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi

i wrzucić go w morze.”

(Mk 9,42)

Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. W naszych modlitwach polecajmy Panu Bogu tych, którzy musieli opuścić swoje domy i kraje z powodu wojny lub innych niebezpieczeństw.

W środę obchodzić będziemy święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Po każdej Mszy świętej modlimy się do św. Michała Archanioła, odmawiając tzw. mały egzorcyzm. Chcielibyśmy jednak, by odmawiać go w formie powszechnie znanej i odmawianej również w innych kościołach. Dlatego prosimy siostrę o wyświetlanie treści tej modlitwy, a my wszyscy włączmy się w jej odmawianie.

W piątek rozpoczyna się miesiąc październik. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które w naszym kościele odprawiane będą po wieczornej Mszy świętej (z wyjątkiem piątku – o godz. 16.30). Jeśli ktoś nie może uczestniczyć w nabożeństwie różańcowym w kościele, prosimy aby odmawiać różaniec w domu. Zachęcamy do rodzinnej wspólnej modlitwy różańcowej.

Od piątku Msze święte wieczorne w dni powszednie odprawiane będą o godz. 17.00.

W tym tygodniu przypada I piątek. Jest to dzień wynagradzania Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Chciejmy w tej intencji przyjąć Komunię świętą. Msze święte w piątek o godz. 6.45 i 17.00.

I piątek to również dzień modlitwy w intencji misji i misjonarzy. Składka jest przeznaczona na pomoc misjom.

Spowiedź:

– codziennie spowiadamy rano od godz. 6.15

– środa od godz. 17.00 – klasy IV, V i VI

– czwartek od godz. 17.00 – klasy VII, VIII oraz młodzież szkół średnich

– piątek od godz. 16.00 – dorośli

Do chorych kapłani udadzą się w piątek: ks. Proboszcz przed południem, ks. Roman popołudniu.

I sobota miesiąca – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszamy na różaniec i nabożeństwo I-sobotnie po wieczornej Mszy świętej.

W sobotę po Mszy świętej i nabożeństwie katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego w październiku.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00. Na zmianę zapraszamy nie tylko zelatorów Róż, ale również wszystkich członków Róż Żywego Różańca.

Dzieci z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę świętą o godz. 9.00.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę oraz dla ks. Arkadiusza Nowaka na misje. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Doroty Ligas, Grażyny Noworolnik, Józefa Ciesielki, Agnieszki Chlebek, Bożeny Ligas, Elżbiety Węglarz, Stanisławy Ligas, Magdaleny Ziemianek, Marii Ligas i Marii Ligas.

Zebranie Ochotniczej Straży Pożarnej dzisiaj o godz. 14.00 w Remizie.

 W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolników w cenie 25 zł. Zachęcamy również do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do dyspozycji przy wyjściu z kościoła.

W ubiegłym tygodniu zmarł śp. Dawid Golda z Osiedla Ziemianki (lat 36). Polećmy zmarłego Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!

PATRONI NAJBLIŻSZEGO TYGODNIA:

Św. Wincenty à Paulo – poniedziałek

Św. Wacław – wtorek

Św. Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał – środa

Św. Hieronim – czwartek

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus i Świętego Oblicza – piątek

Święci Aniołowie Stróże – sobota