„Jeśli ktoś chce być pierwszym,

niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”

(Mk 9,35)

Dzisiaj gościmy w naszej parafii ks. Arkadiusza Nowaka, misjonarza ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, na co dzień pracującego wśród Masajów w Tanzanii. Dziękujemy ks. Arkadiuszowi za wygłoszone Słowo Boże. Przy wyjściu z kościoła można wesprzeć pracę misyjną ks. Arkadiusza ofiarą. Można również zakupić książki jego autorstwa.

W środę na wieczorną Mszą świętą zapraszamy aspirantów i ministrantów wraz z rodzicami. Po Mszy świętej krótkie spotkanie w kościele.

W piątek na wieczorną Mszę świętą zapraszamy młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas VIII wraz z rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie w kościele.

W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 16.00 na spotkanie na plebanii zapraszamy członków Akcji Katolickiej i Caritas.

W przyszłą niedzielę wyrusza pielgrzymka małżeństw i rodzin na Jasną Górę. Wyjazd planowany jest na godz. 4.00. Autobus będzie zbierał pielgrzymów od Kłodnego.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę na inwestycje parafialne. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

W ubiegłą niedzielę odbyło się zebranie Rady Parafialnej. Zostały poruszone różne tematy, zarówno duszpasterskie, jak i gospodarcze. Najważniejsze sprawy to:

  • Od października w niedziele o godz. 9.00 będą głoszone specjalne kazania dla dzieci, a przed Mszą świętą nauka śpiewu dla dzieci. Oczywiście dzieci w każdą niedzielę będą otrzymywać specjalne obrazki. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy dzieci z rodzicami na Msze święte o godz. 9.00.
  • Również podczas nabożeństw różańcowych będziemy się starali bardziej angażować dzieci.
  • Ze spraw gospodarczych:

– Chcielibyśmy zamontować umywalkę z ciepłą wodą w pomieszczeniu przy zakrystii, a także krany z ciepłą wodą do mycia kościoła.

– Chcielibyśmy założyć dodatkowe oświetlenie w zakrystii w formie żyrandola.

– Chcielibyśmy uruchomić na plebanii mieszkania na drugim piętrze. Na dzień dzisiejszy nie mamy żadnego pokoju gościnnego, a zbliża się czas rekolekcji. Zanim jednak ruszymy z pracami przy mieszkaniach, konieczne jest docieplenie stropu. Stąd wielka prośba. Z pewnością w naszej parafii jest wielu ludzi zajmujących się dociepleniami budynków. Może ktoś znalazłby czas, by założyć docieplenie na plebanii. Bardzo prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

– Chcielibyśmy również znaleźć kogoś, kto mógłby wykonywać drobne prace naprawcze, czy porządkowe przy parafialnych obiektach. Chodzi o tzw. „złotą rączkę”. Może ktoś z panów, młodych emerytów, znalazłby czas. Również prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

Tak wyglądają plany na najbliższy czas. Liczymy na zrozumienie i życzliwość wszystkich drogich Parafian.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Barbary Ligas, Anny Gabryś, Izabelli Młynarczyk, Agnieszki Bizub, Moniki Jagieła, Danuty Konopki, Ludwika Hebdy, Agaty Topolskiej, Katarzyny Ciesielki i Elżbiety Ligas.

Ogłoszenie Sołtysa: Sołtys Sołectwa Tylmanowa informuje, że zebranie wiejskie Sołectwa Tylmanowa odbędzie się 26 września 2021 (niedziela) o godz. 8.00 w Wiejskim Ośrodku Kultury w Tylmanowej.

 W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolników w cenie 25 zł.