„Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami,

martwa jest sama w sobie”

(Jk 2,17)

Dzisiaj w Warszawie zostaną ogłoszeni błogosławionymi Stefan Kardynał Wyszyński, Prymas Tysiąclecia i Matka Elżbieta Róża Czacka, założycielka ośrodka dla niewidomych w Laskach. Dziękujmy Panu Bogu za postawienie nam za przykład świętego życia tych wybitnych postaci. Niech nasza modlitwa podczas dzisiejszej Godziny Miłosierdzia o 15.00 będzie uwielbieniem Boga za nowych polskich błogosławionych.

Radę Parafialną i Ekonomiczną zapraszamy na zebranie dzisiaj po Mszy świętej o godz. 16.00.

Jutro zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 i nabożeństwo fatimskie z procesją różańcową wokół kościoła. Zapraszamy zwłaszcza członków Róż Żywego Różańca.

We wtorek przypada 14 września – święto Podwyższenia Krzyża świętego. Każdy z nas niesie swój krzyż. Różne ma on postaci: cierpienie, choroba, samotność, trudności w rodzinie… Jeśli nasz krzyż połączymy z Krzyżem Jezusa stanie się on dla nas bramą nieba. Uwielbiajmy Boga za zbawienie ofiarowane nam na Krzyżu. Chciejmy uczcić Krzyż Chrystusa uczestnicząc w drodze krzyżowej na Kalwarię, która rozpocznie się o godz. 17.00.

We wtorek o godz. 17.00 w Ochotnicy Dolnej bp Wiesław Lechowicz poświęci plac pod nowy kościół.

W środę wspomnienie Matki Boskiej Bolesnej. Przez Jej wstawiennictwo prośmy Boga zwłaszcza za matki cierpiące z powodu grzechów swoich dzieci. Niech Maryja uprosi im łaskę pociechy, wytrwałości i powrotu do Boga swoich bliskich.

W środę na wieczorną Mszą świętą zapraszamy dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii świętej z klas III wraz z rodzicami. Po Mszy świętej krótkie spotkanie w kościele.

Organizujemy pielgrzymkę małżeństw i rodzin na Jasną Górę 26 września. Hasłem pielgrzymki są słowa: „Pójdźcie do Józefa”. Zapisy w zakrystii. Wyjazd planowany jest na godz. 4.00.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę i do puszek na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii ks. Arkadiusza Nowaka ze Stowarzyszenia Misji Afrykańskich, który na co dzień pracuje wśród Masajów w Tanzanii. Ks. Arkadiusz będzie głosił kazania, a po Mszach świętych będziemy można wesprzeć jego pracę misyjną ofiarą do puszki. Będzie można również zakupić książki jego autorstwa, w których opisuje codzienne życie misjonarza wśród Masajów.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Jana Ligasa, Edyty Ligas, Barbary Ligas, Anny Gabryś, Izabelli Młynarczyk, Anny Kozielec, Anny Młynarczyk, Agaty Topolskiej, Teresy Franczyk i Edyty Jagieła.