„Ten lud czci Mnie wargami, lecz sercem swym daleko jest ode Mnie (…)

Uchyliliście przykazanie Boże, a trzymacie się ludzkiej tradycji”. (Mk 7, 6.8)

Ostatnie niedziele to w naszej parafii albo pożegnanie albo powitanie. I dzisiaj chcemy serdecznie powitać w naszej parafii ks. Romana Górowskiego, który rozpoczyna pracę wśród nas. Ks. Roman pochodzi z parafii Rożnów. Jest 8 lat kapłanem. Życzymy ks. Romanowi światła Ducha Świętego na każdy dzień kapłańskiej posługi w naszej parafii. Życzymy radości
i życzliwości ludzi, do których Pan Bóg go przysłał. My wszyscy pamiętajmy w modlitwie o ks. Romanie.

Od przyszłej niedzieli Msze święte w niedziele odprawiane będą o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00 (nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00).

W środę przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych wszystkich, którzy oddali swoje życie za wolność Polski. Módlmy się również o pokój na świecie.

W środę również rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Wszystkich uczniów, nauczycieli, ale i rodziców zapraszamy na Mszę świętą o godz. 8.00. Chcemy wypraszać światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla wszystkich dzieci i młodzieży, a także dla tych, którzy troszczą się o wychowanie i kształcenie młodego pokolenia.

Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00. Serdecznie zachęcamy, by skorzystać w sakramentu pokuty i z czystym sercem rozpocząć nowy rok.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota września.

W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji powołanych do służby Bogu w kapłaństwie i zakonie, zwłaszcza o naszych klerykach: Stanisławie i Piotrze. Módlmy się również o nowe i święte powołania z naszej parafii.

I piątek to dzień wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze i całego świata. W tej intencji przyjmujemy Komunię świętą. Serdecznie zapraszamy na Msze święte o godz. 6.45 i 18.00. Od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

I piątek to dzień modlitw w intencji misjonarzy. Składa przeznaczona jest na cele misyjne.

Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od godz. 17.00.

I piątek to również dzień odwiedzin chorych. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych z Komunią świętą przed południem, ks. Roman po zakończeniu zajęć w szkole.

W sobotę po Mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i rozważanie różańca z okazji I soboty miesiąca.

Katecheza przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych dzieci, które mają przyjąć sakrament chrztu świętego we wrześniu – w sobotę po wieczornej Mszy świętej.

Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.00.

Z całego serca dziękujemy za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Wszystkim ofiarodawcom niech Bóg hojnie wynagrodzi swoim błogosławieństwem.

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Jadwigi Zacher, Marii Zacher, Iwony Opyd, Małgorzaty Janczura, Marii Opyd, Katarzyny Chlebek, Marii Chlebek, Stanisławy Chlebek, Danuty Polczyk i Katarzyny Janczura.

Ogłoszenie Wójta Gminy Ochotnica:

W dniu 31 sierpnia 2021 (wtorek) na terenie Gminy zostanie przeprowadzona zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dochód ze zbiórki przekazany będzie na Ośrodek Rahabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Ochotnicy Dolnej, os. Brysiówka. Prosimy o składowanie elektrosprzętu na parkingu przy kościele w Tylmanowej we wtorek w godz. 7.00-14.00. W przypadku problemu z dowozem większych gabarytowo eletroodpadów prosimy o kontakt z Urzędem Gminy w Ochotnicy Dolnej.