W tym tygodniu opuszcza wspólnotę naszej parafii ks. Piotr Madej. Po trzech latach pracy został skierowany przez ks. Biskupa do pracy jako wikariusz w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Wierzchosławicach. Składamy ks. Piotrowi serdeczne podziękowanie za pracę w naszej parafii, za życzliwość, serdeczność, ofiarność, za sprawowane sakramenty święte, głoszone Słowo Boże, nauczanie katechezy. Niech sam Bóg wynagrodzi ks. Piotrowi swoim błogosławieństwem, a Matka Najświętsza niech się opiekuje na nowej parafii.

Od czwartku podejmie pracę jako wikariusz w naszej parafii ks. Roman Górowski, pracujący ostatnio w parafii w Krużlowej. Ks. Roman jest już osiem lat kapłanem. Otoczmy nowego księdza modlitwą i naszą życzliwością.

Pragniemy również serdecznie podziękować pani Julii Ziajkiewicz, która przez wiele lat sprawowała funkcję gospodyni na plebanii. Ze względu na zdrowie prosiła o zwolnienie. Pani Julii życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Najświętszej.
Jeśli ktoś chciałby podjąć zadania gospodyni (albo na cały etat, albo na pół) prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

W środę kończy się 39. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Przez te dni chciejmy łączyć się z pielgrzymami w modlitwie.

W tym tygodniu obchodzić będziemy:
• wtorek – święto św. Bartłomieja, apostoła
• czwartek – uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej

Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. W poniedziałek po Mszy świętej rano zapraszamy do sprzątania z rodzin: Anny Ligas, Marii Adamczyk, Moniki Sztajer, Jana Ziemianka, Stanisławy Adamczyk, Iwony Adamczyk, Małgorzaty Chrobak, Agnieszki Urban, Anny Dłubacz i Marii Chrobak.

W ubiegłym tygodniu zmarli: śp. Anna Michałczak z Osiedla Zaziąbły i śp. Kazimierz Konopka z Osiedla Czeczugi. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!