DZIEWIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU      8 sierpnia 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Sierpień jest miesiącem wielu ważnych wydarzeń, dla wielu z nas jest to także czas abstynencji od alkoholu, by dać świadectwo życia w wolności i wspierać tych, którzy żyć w trzeźwości. Nie zapominajmy o tym, jak wielką moc ma nasze codzienne świadectwo, ponieważ naszym celem jest spotkanie z Bogiem w wieczności.

   Godzina Miłosierdzia o 15.00 – wpisujmy nasze prośby i podziękowania do Księgi Próśb wyłożonej przed ołtarzem św. Faustyny.

   Za ofiary na cele inwestycyjne składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

   W piątek kolejne nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy do modlitwy różańcowej.

   W najbliższą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Papież Pius XII w 1950 r. przypieczętował dogmatem prawdę obecną w Kościele już od V w., że Maryja po ziemskim życiu z ciałem i duszą została wzięta do chwały nieba i wywyższona przez Boga jako Królowa. W polskiej tradycji z tą uroczystością jest związany obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, zbóż, dlatego przynosimy je przed ołtarz. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. 

   Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski J.P.II w Krakowie i Tarnowie.

   Na następną niedzielę będzie już obecny nowy proboszcz parafii – Ks. dr Janusz Paciorek. Przyjmijcie go z wiarą jako waszego duszpasterza.

   Do sprzątana kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Małgorzaty Talarczyk, Marii Ligas, Anny Adamczyk, Danuty Ligas, Marii Ligas, Iwony Świteckiej, Izabeli Kurnyta, Marii Zbozień, Marii Ziemianek i Celiny Jagiełła.

   W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;

– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;

– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica, wzorem św. Franciszka żyła w ubóstwie, założycielka klarysek;

– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.