SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU            25 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

   Każda Msza Święta rozpoczyna się wezwaniem do modlitwy, kierowanym do nas przez celebransa, byśmy do wspólnej intencji dołączyli osobiste, z którymi przyszliśmy. Czy o tym pamiętamy? Czy zabieramy na Eucharystię także osobiste sprawy, by przedstawić je Panu? Jezus może spełnić nasze prośby, przemienić nasze życie, dosłownie dokonać cudu, o ile z pełnym zaufaniem potrafimy złożyć w Jego dłonie to, co czasami określamy jako „niewiele”. Uczmy się od apostołów postawy zawierzenia, z którą złożyli w dłonie Jezusa pięć chlebów i dwie ryby. Jezus nakarmił tłumy. Dokonał cudu. Czy w naszym życiu nie mógłby dokonać takich znaków?

   Zmiana tajemnic różańcowych w następną niedzielę jak zwyczajnie.

   Za ofiary na powodzian składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

   Msza św. na Błyszczu – oazowej Górze Tabor, w następną niedzielę  o godz. 14.00.

   Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 6.45 – w środę i w piątek również o godz. 18.00.

   1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.

   Ks. Grzegorzowi Jeleniowi z par. Basztanka na Ukrainie składam serdeczne „Bóg zapłać” za wygłoszone Słowo Boże.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Teresy Adamczyk, Barbary Wójcik, Stanisławy Piszczek, Barbary Poparda, Macieja Ligasa, Grzegorza Ligasa, Krystyny Zabrzeskiej, Lucyny Stefaniak, Krystyny Ligas i Macieja Mikołajczyka.

   W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;

– w czwartek  – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;

– w sobotę – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.