SZESNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             18 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.

    Za ofiary na Tarnowskie Seminarium Duchowne składamy serdeczne „Bóg zapłać.

    W czwartek przypada święto Świętej Marii Magdaleny, patronki dobrej przemiany.

    W piątek święto Świętej Brygidy, patronki Europy. W tym dniu, zgodnie z zarządzeniem Księdza Biskupa każdego dnia w innej parafii naszej diecezji odbywa się adoracja Najśw. Sakr. Nasza parafia będzie adorować Najśw. Sakr. w piątek.  Bardzo serdecznie zapraszamy na tą adorację – polecajmy Chrystusowi Eucharystycznemu naszą diecezję, księży biskupów, kapłanów, naszą parafię prosząc o obfite błogosławieństwo dla nas na każdy dzień. Msza św. poranna w piątek o godz. 7.30 i następnie adorować będziemy Najśw. Sakr. Osiedlami:

Godz.   8.00. – Łęg Dolny, Króle, Mastalerze, Paluchy, Czeczugi, Klępy, Zaziąbły

Godz.   9.00. – Grzebaki, Kozuby, Marciakówka, Kaletówka, Wybrańce, Górzany

Godz. 10.00. – Kliniec, Brzegi, Łęg Górny

Godz. 11.00. – Kłodne

Godz. 12.00. – Obłaz Górny, Kąt, Lachówka, Płaśnie, Buciorówka, Bliszcze, Stachówka

Godz. 13.00. – Księżaki, Kotelnica, Ligasy, Ziemianki, Padół, Miazgi, Potok, Mostki

Godz. 14.00. – Chlebki, Michałki, Brodki, Glinik, Kozielce

Godz. 15.00 – Zagonie, Górki, Gabrysie, Obłaz, Makowica, Połanki

Godz. 16.00 – Hardopadły, Piszczki, Talafusy

Godz. 17.00 – Zabaście, Rzeka Górna, Rzeka Dolna 

   W sobotę, 24 lipca, obchodzimy wspomnienie św. Kingi, dziewicy, patronki Diecezji.

   W przyszłą niedzielę będzie kazania głosił ks. Grzegorz Jeleń z par. Basztanka na Ukrainie.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Stanisławy Malik, Julii Ziemianek, Marii Mruk, Marii Gołdyn, Anny Ligas, Małgorzaty Wikłacz, Celiny Łaś, Krystyny Ligas, Heleny Kamińskiej i Kingi Trela.

   W tym tygodniu patronują nam:

– w czwartek – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów;

– w piątek – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;

– w sobotę – św. Kinga (1234-1292), dziewica, żona księcia Władysława Wstydliwego.