PIĘTNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU              11 lipca 2021

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

    W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

    W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.

   Składka dzisiejsza przeznaczona jest na cele inwestycyjne.

   Godzina Miłosierdzia dziś o godz. 15.00.

   We wtorek kolejne nabożeństwo Fatimskie – zapraszamy do udziału w nim.

   Składka z następnej niedzieli przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

   Do sprzątania kościoła jutro po Mszy św. porannej prosimy z rodzin: Zofii Ziemianek, Marii Kozielec, Małgorzaty Zabrzeskiej, Marii Poparda, Krystyny Gałgańskiej, Bożeny Ligas, Marii Kamińskiej, Cecylii Chrobak, Andrzeja Adamczyka i Zofii Kamińskiej.

   W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;

– we wtorek 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;

– w czwartek 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;

– w piątek 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.